maja moracanin

Македонија

Претседателката на ДОМ поднесе оставка

А1он
Претседателката на ДОМ Маја Морачанин на Фејсбук соопшти дека поднесува оставка од оваа функција во партијата, по поразот на нивната коалиција предводена од СДСМ на
Македонија

Морачанин: Измените на Кривичниот законик не одат во прилог на ефикасна борба против корупцијата и организираниот криминал

А1он
Гласав „против“ предложениот Закон за измени и дополнување на Кривичниот законик заради тоа што сметам дека овие измени кои што вчера се усвоија не одат
Македонија

ДОМ со условена поддршка за Владата

А1он
ДОМ да ја поддржи предложената реконструкција на Владата, во интерес на македонските евроинтеграциски процеси соопшти партијата по денешната седница на Централниот одбор. – Услов за
Македонија

Централниот одбор ја предложи Маја Морачанин за претседателка на ДОМ

А1он
На денешната седница на Централниот одбор на зелената партија ДОМ беа утврдени предлозите за членови на Централниот и Надзорниот одбор на ДОМ, за кои ќе
Македонија

Морачанин е единствен предлог за претседател на ДОМ

А1он
Општинските организации, младинската организација-МОДОМ, Форумот на жени и Извршниот одбор на зелената партија ДОМ, како единствен кандидат за претседател на ДОМ на претстојниот Петти конгрес
Македонија

Морачанин: Не очекувам договор на лидерската бидејќи се бараат гаранции за промена на Уставот

Кристијан Ландов
Договор од лидерската средба нема да има. Ова е очекувањето на Маја Морачанин, претседателка на ДОМ. Ќе се разговара за уставните измени, кажа таа. Целта
Македонија

Малите коалициски партии не му даваат поддршка на Ковачевски – И тие не го виделе протоколот

Орце Костов
Помалите коалициски партнери во Владата на премиерот Димитар Ковачевски не му дале бланко поддршка за францускиот предлог ниту на синоќешниот состанок. Претседателите на ДОМ, ЛДП
Македонија

Петровска: Маја Морачанин не може да се соочи со фактот дека е губитник на овие локални избори

А1он
Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Членови на ДОМ бараат оставка од Морачанин: Ја киднапираше и уништува партијата

А1он
Членови на ДОМ, побараа Маја Морачанин да си поднесе оставка од претседателската функција во партијата. Тие сметаат дека Морачанин не спроведува зелена агенда, туку дека
Македонија

Спасовски: Одлуката на “Европските зелени” да го одржат годишното собрание во нашата земја е признание за нашите политики за животната средина

А1он
Премиерот Спасовски денеска ја прими генералната секретарка на “Европската зелена партија” Мар Гарсија Санс, која на средбата ја придружуваше Маја Морачанин, претседателка на партијата “Демократска