ana petrovska

Македонија

Петровска: Не сум рекла да не се гласа за Шилегов

А1он
Ана Петровска од Зелен хуман град, која беше кандидатка за градоначалничка на Скопје, вели дека одредени интернет портали објавиле текстови со наслов “Ана Петровска: Не
Македонија

Петровска: Маја Морачанин не може да се соочи со фактот дека е губитник на овие локални избори

А1он
Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954,
Македонија

(ВИДЕО) Петровска и ЗХГ го повлекоа спорното видео: Имаше лошо разбирање на пораката на Бачовска

А1он
Зелен хуман град го повлекоа промотивното видео за изборите кое беше објавено од кандидатката за градоначалник за Скопје, Ана Петровска, а во кое професорката Јасна
Македонија

(ВИДЕО) Ана Петровска: Не знам што презеле од Технолаб, се дистанцирам од студијата за гасоводот на Водно

А1он
Кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Ана Петровска повторно се огради од Студијата за гасоводот на Водно, откако беше посочена како една од експертите кои
Македонија

Гасовод на Водно: Ана Петровска никогаш не се огради и не реагираше, ниту како ангажиран експерт, ниту како државен секретар

А1он
Секој експерт што бил ангажиран во изработка, во овој случај на Студијата за гасоводот има одговорност. ‘Технолаб’ ја ангажирале Петровска како надворешен експерт и сите
Македонија

(ВИДЕО) Петровска: Сум учествувала во дел од Студијата за гасоводот, ама не застанав целосно

А1он
Кандидатката за градоначалник на Скопје, Ана Петровска, по објавата на Студијата за оцена на влијанието врз животната средина на проектот Гасоводот на Водно од 2011
Македонија

Петровска: 25 години сите градоначалници на Скопје, поранешната депонија Вардариште си ја предаваат како жежок костен, без да се зафатат со нејзино решавање

А1он
Граѓаните на Гази Баба, Аеродром и Кисела Вода, заедно со Ана Петровска се борат за санација на поранешната депонија на Скопје Вардариште. Веќе 25 години
Македонија

Макрадули ја демантира Петровска: Таа е една од авторките на Студијата за гасоводот во 2011 година, зад очите на јавноста

А1он
Јани Макрадули кој вчера беше посочен од кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Ана Петровска дека тој го водел проектот за гасовод на Водно, реагира
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петровска негира поврзаност со гасоводот на Водно: Јани Макрадули го водеше тој проект

А1он
Кандидатката за градоначалник на Скопје, Ана Петровска денеска повторно негираше дека ставила потпис на решение за мали хидроелектрани, со кое обвинување се нарушува нејзиниот имиџ
Македонија

ВИДЕО: Се испокараа Петровска и Шаќири за малите хидроелектрани: Ова е злоба, вознемирена сум

А1он
Кандидатите за градоначалник на Град Скопје Ана Петровска и Бени Шаќири се судрија во студиска дебата откако Шаќири извади документ и ја праша како една