Beni Sakiri

Македонија

Данела Арсовска: Бени Шаќири директор на МКЦ, ако ги задоволи условите на конкурс, по принцип на меритократија

А1он
На прашањето дали би го поставила Бени Шаќири за директор на МКЦ, Данела Арсовска одговори: „Јас верувам во ветинг на сите оние лица кои што
Македонија

ВИДЕО: Се испокараа Петровска и Шаќири за малите хидроелектрани: Ова е злоба, вознемирена сум

А1он
Кандидатите за градоначалник на Град Скопје Ана Петровска и Бени Шаќири се судрија во студиска дебата откако Шаќири извади документ и ја праша како една
Македонија

Уметниците до Заев: Не ни го носи Бени Шаќири за директор на МКЦ

А1он
Поголема група на културни работници испратија отворено писмо до премерот Зоран Заев во кое се противат на најавените промени во управувачката структура на Мкаединскиот културен