zelen human grad

Македонија

Kонстантин Петрески избран за претседател на Градскиот еко совет

А1он
Константин Петрески е едногласно избран за претседател на Градскиот еко совет на втората седница што се одржа денеска, информираат од Град Скопје. На седницата за
Македонија

Петровска: Не сум рекла да не се гласа за Шилегов

А1он
Ана Петровска од Зелен хуман град, која беше кандидатка за градоначалничка на Скопје, вели дека одредени интернет портали објавиле текстови со наслов “Ана Петровска: Не
Македонија

Петровска: Маја Морачанин не може да се соочи со фактот дека е губитник на овие локални избори

А1он
Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петровска негира поврзаност со гасоводот на Водно: Јани Макрадули го водеше тој проект

А1он
Кандидатката за градоначалник на Скопје, Ана Петровска денеска повторно негираше дека ставила потпис на решение за мали хидроелектрани, со кое обвинување се нарушува нејзиниот имиџ
Македонија

Поддршка од „Не давимо Београд“ за „Зелен хуман град“

А1он
„Зелен хуман град“ доби поддршка од српското граѓанско движење „Не давимо Београд“. Активистите на НДБ ја изразија поддршката преку видео, кое е објавено на Фејсбук
Македонија

Ана Петровска ја објави изборната програма: Нудиме зелени решенија, еколошки и економски развој на Скопје

А1он
Ана Петровска, кандидат за градоначaлничка на Град Скопје, ја објави програмата со која настапува на претстојните локални избори. „Заедно со граѓаните, со предложените идеи, со
Македонија

Град Скопје: „Зелен Хуман Град“ манипулира со граѓаните во однос на зеленилото на улицата Васко Карангелески

А1он
Град Скопје ги демантира наводите на „Зелен хуман град“ со кои свесно се манипулира јавноста дека со пробивањето на ул. Васко Карангелески ќе биде изгубено
Македонија

„Зелен хуман град“: Сите одлуки, па така и рангирањето на кандидатската листа за локалните избори, се носат со гласање од страна на членките на ЗХГ

А1он
Активисти на Граѓанска иницијатива „Зелен хуман град“ ги демантираат информациите објавени во текстот „Драгана Велковска и Марјан Калевски: сопружници дома, партнери на листа за советници“
Македонија

Драгана Велковска и Марјан Калевски: сопружници дома, партнери на листа за советници

А1он
Драгана Велковска е носител на листата за членови на Советот на Скопје на Граѓанската иницијатива „Зелен хуман град“, а на истата листа на четврто место,