mali partii

Македонија

Малите коалициски партии не му даваат поддршка на Ковачевски – И тие не го виделе протоколот

Орце Костов
Помалите коалициски партнери во Владата на премиерот Димитар Ковачевски не му дале бланко поддршка за францускиот предлог ниту на синоќешниот состанок. Претседателите на ДОМ, ЛДП
Македонија

Малите партии го доставија Законот за една изборна единица: Време е да се урнe еднопартискиот монопол кој владее 30 години

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеници од Демократскиот Сојуз, Левица, ВМРО Народна партија, Партија за движење на Турците и пратеникот Панчо Минов го ставија својот потпис на предлог Законот за