Македонија

(ИНТЕРВЈУ) Љупчо Николовски: Убеден сум во победа, граѓаните не сакаат да се вратат во несигурност и страв на ВМРО-ДПМНЕ кое уште е под кормилото на Груевски

Габриела Димковиќ-Мишевска
На последниот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори во интервју за „А1он“, генералниот секретар на СДСМ и носител на листата во изборната единица
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанушев не кажува дали ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со ДУИ: Партнерот ќе зависи од изборниот резултат

Габриела Димковиќ-Мишевска
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, очекува победнички изборен резултат и мандат за формирање Влада, изјави генералниот секретар на партијата Игор Јанушев во интервју за „А1он“, но не одговори
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се исти во предавството, во истите канцеларии во Брисел кај што оди Заев , по него оди Мицкоски

Габриела Димковиќ-Мишевска
Поништување на Преспанскиот договор, поништување на договорот со Бугарија враќање на уставното име на државата се црвените линии под кои Единствена Македонија нема да влезе
Видео Македонија

(ВИДЕО) Советникот на Чулев го правда Мицкоски: Јас се договорив да ја отворат винаријата за да седнеме

Габриела Димковиќ-Мишевска
Љупчо Андоновски, советник на министерот Наќе Чулев, кој го придружуваше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во кафеаната на Боемска улица даде исказ во полициска станица.
Македонија

Мицкоски не дојде да даде исказ во полициската станица за Дебар маало

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не дојде да даде исказ во полициската станица во Центар за случајот кога беше затекнат во затворен дел од кафеана
Македонија

Претепаната девојка од Штип: Татко ми почина од жал по мене, сега сум сама и без пари

Габриела Димковиќ-Мишевска
Не запираат проблемите на 21 годишната девојка од Штип за која јавноста дозна од видео-клипот на кој се гледаше како физички ја тепаат двајца мажи,
Македонија

МВР за собирот пред Медицинското училиште: Поради ограничениот простор, не можеше да се одржува растојание

Габриела Димковиќ-Мишевска
Во врска со собирот пред медицинското училиште „Панче Караѓозов“ од МВР не одговорија на прашањето на А1он, дали има казнети лица заради неносење заштитна опрема,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Тензично пред медицинското училиште: Се туркаа родители и ученици, не сакаат приемен испит

Габриела Димковиќ-Мишевска
Поголема група на родители и ученици направија турканици пред влезот на средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“. Тие негодуваа затоа што им соопштиле дека поради големиот
Македонија

Палевски спроведен со полиција во државен карантин: Сето ова е обичен циркус

По неколкучасовен распит во полициската станица „Беко“, Љупчо Палевски кој беше приведен од скопско кафуле бидејќи не го почитувал решението за самоизолација, е спроведен во
Македонија

Жителите на струшко Октиси: Не дозволуваме сеча на шумата околу изворите, ќе ги браниме со жив штит

Сечата на шумата на планината Јабланица во атарот на струшко Октиси мора да се запре итно затоа што може да секне единствениот извор од кој