inicijativen odbor dpmne

Македонија

Мицкоски да ја надрасне суетата инаку ќе доживее фијаското на локалните избори, порака од иницијаторите за вонреден Конгрес

Габриела Димковиќ-Мишевска
ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори оди со разиедниетото членство од голем број функционери кои беа на високи позиции, но беа отстранети или сами си
Македонија

Иницијатива за Конгрес: Мицкоски е единствениот во ВМРО-ДПМНЕ чии афери се амнестираат од надлежните обвинителства и судови

А1он
Еуфоријата на се уште актуелниот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за одложувањето на Вонредниот конгрес покажува колку е тој очаен и колку го интересира само
Македонија

Иницијативниот одбор го одложи најавениот вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Иницијативниот одбор за свикување на Вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ информира дека денеса одржал состанок на кој биле разгледани подготовките за вонредниот конгрес на партијата закажан
Македонија

Стамов: Поддршката за смена на Мицкоски од ден во ден се зголемува

Искра Манојлоска
Борче Стамов од Иницијативниот одбор за одржување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ вели дека нивната поддршка се зголемува од ден во ден. Тој вели дека
Македонија

Иницијативен одбор: 17-от Вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде конгрес на обединување и нов почеток

А1он
„17-от Вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде конгрес на обединување и нов почеток. 17-от Вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде конгрес на соочување со грешките
Македонија

Иницијативен одбор за вонреден конгрес: На ВМРО-ДПМНЕ не му треба лидер кој бега од сите круцијални одлуки

А1он
„Се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски не собра храброст да заземе став и избега од референдумот, оставајќи го народот сам да одлучи дали ќе гласа
Македонија

Коневски: Брутални навреди и омаловажувања кон секој што бара смена на Мицкоски

А1он
„Изминативе денови сме соочени со гнасни и мизерни нападни од страна на блиски луѓе на Мицкоски по социјалните мрежи. Тие под негова команда ги омаловажуваат
Македонија

Иницијативен одбор за вонреден конгрес: Доколку Мицкоски е убеден дека добро ја водел партијата, нема причина да бега од сопартијците

А1он
„376 делегати на 23 декември 2017 година во Валандово му ја дадоа довербата на се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски да ја врати ВМРО-ДПМНЕ на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стамов: Конгрес ќе има во март и е легитимен, Мицкоски ќе мора да си замине

Габриела Димковиќ-Мишевска
Вонредниот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи во март во присуство на над 300 делегати потребни да ја изгласаат довербата на лидерот на партијата Мицкоски.
Македонија

Иницијативен одбор за вонреден конгрес: Мицкоски служи само како спаринг партнер во изборните победи на власта

А1он
„Се уште актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема капацитет да ја води партијата. Тоа резултира со видлива несигурност и немир, кои предизвикуваат панични реакции