Иницијативниот одбор го одложи најавениот вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Иницијативниот одбор за свикување на Вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ информира дека денеса одржал состанок на кој биле разгледани подготовките за вонредниот конгрес на партијата закажан за 28 Март во Скопје.

„Заради влошената епидемиолошка состоба и доцнењето со техничките подготовки, Иницијативниот одбор донесе одлука за одложување на закажаниот Вонреден конгрес,“ велат од Иницијативниот одбор.

Оттаму додаваат дека навремено ќе ги информира делегатите и јавноста откако ќе се утврди новиот термин.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ковачки: Заев да си даде оставка и во партијата и во владата

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто

Ана Ололовска

Мицкоски: Вратата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата е широко отворена и за Левица, и за сите други граѓани и партии

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, Филипче мува не го лази

Ана Ололовска

Стоилковски: Петре Шилегов ги загуби изборите, ама постави лифт во дивоградбата