inicijativen odbor dpmne

Македонија

Дамчевска-Илиевска: Пријавив закани во полиција, насилството во ВМРО-ДПМНЕ мора да остане во минатото

А1он
Поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Дамчевска Илиевска, во соопштение испратено до медиумите вели дека примила закани кои ги пријавила во полиција, поради повиците
Македонија

(ВИДЕО) Лазаревски: Вината за изборниот пораз има име, Мицкоски покажи доблест понуди ја својата оставка

А1он
Сашо Лазаревски, делегат на Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен советник од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Карпош денеска на прес-конфренција истакна дека незадоволството од партијата и од
Македонија

(ВИДЕО) Димулков: Ја поддржуваме идејата за вонреден конгрес, да ја спасиме партијата од амбис

А1он
Поголем број членови на ВМРО-ДПМНЕ од Општинскиот комитет Аеродром одлучија да ја поддржат идејата и иницијативата за свикување на вонреден конгрес на партијата. „Меѓу нас
Македонија

Стамов: Нема причина Мицкоски да биде привилегиран пред Георгиевски и Груевски

А1он
„Би сакал да изразам благодарност до сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кои не контактираат и даваат поддршка на иницијативата за свикување вонреден конгрес. Бројот на делегати
Македонија

Кавракова: Мицкоски не уверуваше дека победата само што не дошла, се сервираа нереални анкети

А1он
Марина Кавракова, Претседател на Градски комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и член на Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес преку соопштение ги
Македонија

Членови и функционери во ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од Мицкоски и вонреден конгрес

Кристијан Ландов
Одговорност и оставка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот тим, бара поранешната пратеничка, Весна Дамческа-Илиевска, во име на иницијативниот одбор за организирање на
Македонија

Се посилен притисок Мицкоски да ја напушти лидерската позиција

Кристијан Ландов
Преку објави на социјалните мрежи, се повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ го искажуваат револтот кон лидерот на партијата, Христијан Мицкоски за изгубените избори и неуспехот да