Македонија

ВИДЕО: Се возат во стари автобуси и се ладат со отворени прозорци на 40 степени

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со отворени врати и прозорци, додека патниците се препотуваат внатре и ги дува провев од сите страни, шоферите возат по папучи и маица без ракави
Македонија

„Демначот“ на девојчињата од центар им се сокрил на социјалните работници

Габриела Димковиќ-Мишевска
30-годишниот бездомник кој скоро цела година, демне и манијачи девојчиња во блокот згради зад Соборениорт храм, денеска им се сокрил на социјалните работници, кои не
Видео Македонија

(ВИДЕО) Загрижени граѓани: Непознат маж демне и манијачи девојчиња цела година во нашето маало

Габриела Димковиќ-Мишевска
Средовечен маж кој се преставува како емигрант среде бел ден се соблекува гол, сексулано вознемирува девојчиња, манијачи по влезови, напаѓа и краде златен накит раскажуваат
Видео Македонија

(ВИДЕО) Контра-собир: Ако моето дете ми каже дека е геј, не ќе можам да се помирам со тоа

Габриела Димковиќ-Мишевска
„Ако моето дете еден ден ми каже дека е геј нема да можам да се носам со тоа, ќе бидам во шок“, вака реагираше Александар
Македонија

(ВИДЕО) Димитров: Ако на Филипче му беше до политички поени, не успеа, живееме во трансфобична држава

Габриела Димковиќ-Мишевска
Трансродовите лица се емотивно скршени, омаловажени, навредени и разочарани по вчерашната серија навреди на социјалните мрежи кога министерот Филиче избрза и даде изјава дека ќе
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев до Заев: Се излажавте, немате абер од инвестиции, Македонија стана егзодус за иселување на луѓето

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот Влатко Ѓорчев во Собранието се обрати до премиерот Зоран Заев. „На 30 април во Шуто Оризари минатата година бевте со лидерите од ЕУ. Се
Македонија

(ВИДЕО) Груби до Села: Изедовте ќотек во Собраниетo зашто сте кукавица

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот од ДУИ Артан Груби до албанската опозиција порача дека тие се слуги на измамници кои не му мислат добро на народот. „Каде бевте во
Македонија

(ВИДЕО) Села: Заев се поигрува со нашата интелегенција, каков кадар е Дураки

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села вели дека Заев си поигрува со интелегенцијата на граѓаните со изборот на Садула Дураку за министер во новото
Македонија

Блокирана сметката на „1ТВ“

Габриела Димковиќ-Мишевска
Управата за јавни ја приходи ја блокирала сметката на „1ТВ“, но не кажува детали кои биле причините за тоа, односно кон кого должи телевизијата. Од
Економија

Тевдовски не сака да биде советник на Заев, заминува од Финансии

Габриела Димковиќ-Мишевска
Драган Тевдовски по разрешувањето од министерската функција се враќа на Економскиот факултет. Извори за А1он брифираат дека Тевдовски не ја прифатил понудата на премиерот Зоран