pedofilija

Регион

На адресите ширум Србија пристигнуваат спам мејлови за педофилија: Не отворајте ја поштата

А1он
Припадници на Министерството за внатрешни работи, Одделот за сузбивање на високотехнолошки криминал и Секторот за аналитика, телекомуникации и информатичка технологија, во соработка со Вишото јавно
Македонија

30-дневен притвор за родителите кои си ја продале ќерката на Белгиец

А1он
Предметен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривичната пријава на Министерството за внатрешни работи, донел Наредба за
Македонија

Родители си ја продале ќерката на Белгиец, приведени тројца, поднесена кривична пријава

А1он
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги – Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе под
Видео Македонија

ВИДЕО: Обвинителката ќе бара уште повисоки казни за мајката која ја продаваше ќерката и експолицаецот кој силуваше

Кристијан Ландов
Обвинителката Наташа Поп-Трајкова ќе бара уште поголеми казни за мајката и полицаецот кој тргувале со дете, а експолицаецот и го силувал. Таа во изјава за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на експолицаецот кој силуваше деца: Органите на прогон делувале многу задоцнето

Кристијан Ландов
Адвокатот Сашко Христовски-Липски кој беше бранител на експолицаецот Александар Костовски обвинет за тргвовија на дете и силување на малолетници вели дека единствено позитивно во случајот
Видео Македонија

ВИДЕО: Мајката која ја продаваше ќерката доби 15 години, експолицаецот кој ја силуваше доби 18 години

Кристијан Ландов
Мајката Налиље А. која ја продаваше малолетната ќерка и експолицаецот Александар Костовски кој го силувал девојчето и неговиот брат признаа вина. Судијката Софче Гаврилова-Ефремова ги
Македонија

Приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка

А1он
Вчера попладне, во 15.30 часот од полициски службеници од Полициската станица Виница бил лишен од слобода 53-годишниот С.И. од Виница по претходна пријава дека на
Македонија

Татко ја силувал својата малолетна ќерка

А1он
Маж ја силувал својата малолетна ќерка, а за случајот пријавила мајката на девојчето, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 15.02.2022 во 13.15 часот во
Македонија

Потврдена 8-годишната казна затвор за стрелецот Благој Пешиќ кој обљуби 13-годишно девојче на тренинг

Маја Илиевска-Пачемска
Велешкиот суд на повторено судење ја потврди 8-годишната казна затвор за тренерот по стрелаштво Благој Пешиќ кој обљуби 13-годишно девојче. Мајката на девојчето вели дека
Македонија

70-годишен кавадарчанец се обидел да силува дете

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека е поднесена кривична пријава за маж од Кавадарци кој се обидел да силува малолетничка. „ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава