trgovija so deca

Регион

Во БиХ е пронајдено девојче од Германија, жртва на трговија со луѓе

А1он
Во автобус на граничниот премин Брод, полицијата на БиХ идентификувала петгодишно девојче од Германија, жртва на меѓународна трговија со луѓе, соопшти Обвинителството на БиХ. „Обвинителот
Македонија

Малтретираното дете од Тетово било жртва на трговија со луѓе, потврди Спасовски

А1он
Станува збор за трговија со луѓе, практично трговија со дете кое честопати било злоупотребувано, за случајот е откриено преку криминалистички истражувања и информации кои ги
Македонија

ВИДЕО: „Ќе ти ги пратиме братот и сестрата во дом“ – со закана 11 лица три години сексуално злоставувале и препродавале 14-годишно девојче

Анита Петровска Рајковиќ
10 лица се уапсени, од вкупно 11 по кој се трага за „трговија со дете“, во акција која траела подолг период, а во која биле
Македонија

Српски државјани купиле 14-годишна невеста од Скопје за својот син: притвор за четворицата осомничени за Трговија со дете

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција известува дека, постапувајќи по кривичната пријава поднесена од страна Министерство за
Македонија

30-дневен притвор за родителите кои си ја продале ќерката на Белгиец

А1он
Предметен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривичната пријава на Министерството за внатрешни работи, донел Наредба за
Македонија

Родители си ја продале ќерката на Белгиец, приведени тројца, поднесена кривична пријава

А1он
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги – Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе под
Македонија

Обвинение против тројца за трговија со дете, родосквернавење ​и силување

А1он
По спроведената истражна постапка предметниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе
Видео Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Животот на деца-жртви на трговија: тоа беше само едно обично детенце, кое му се радуваше на едно чоколадо, а присилувано на секс

Таа има 13 години и живее во Домот за деца без родители „Ранка Милановиќ“. Напуштена од родителите, но напуштена и од уште едно семејство, кое
Свет

Европол: Ширум Европа идентификувани 249 потенцијални жртви на трговците со деца

А1он
Европол, заедно со полициите на 12 држави спроведе заедничка акција во Европа против трговијата со деца. Операцијата, поддржана и од граничната полиција на ЕУ, ФРОНТЕКС,била