trgovija so dete

Македонија

Група сексуално злоставувала дете: Девочјето го „продавале“ за сума од 50 до 200 евра

А1он
Полицијата под раководство на Јавен обвинител уапси група од 11 лица која е осомничена за кривично дело „трговија со дете“. Во временскиот период од 2020
Македонија

Српски државјани купиле 14-годишна невеста од Скопје за својот син: притвор за четворицата осомничени за Трговија со дете

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција известува дека, постапувајќи по кривичната пријава поднесена од страна Министерство за
Регион

Грчката полиција уапси Бугарин за трговија со бебиња

Бугарски државјанин кој е осомничен дека се занимавал со трговија на бебиња беше приведен денеска од грчката полиција. Грчкото Министерство за внатрешни работи информира дека
Македонија

Седум години затвор за продажба на ќерка си

А1он
По одржана главна расправа на која беа изведени материјални и вербални докази во Основниот кривичен суд – Скопје е објавена пресуда со која обвинетиот Т.Д.
Македонија

Пет лица обвинети за трговија со дете

А1он
Обвинение против пет лица за сторено кривично дело „трговија со дете“ поднесе надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и