pedofili

Регион

Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

А1он
Во полициската акција Армагедон низ Србија е уапсена поголема група педофили, дознава „Блиц“. Уапасени се сексуални предатори кои злоупотребувајќи го интернетот правеле криминални дејствија на
Регион

Уапсени педофили во Србија – демнеле деца на интернет и ги намамувале на состаноци

А1он
Министерството за внатрешни работи на Србија соопшти дека во рамките на акцијата Армагедон се уапсени 12 лица осомничени за педофилија и поседување детска порнографија. Известија
Свет

Ватикан се извини за сексуалното злоставување малолетници

А1он
Ватикан денеска повтори дека чувствува „срам и каење“ за сексуалната злоупотреба на малолетници од страна на свештеници, по објавувањето на независен извештај во кој се
Свет

Стотици деца со децении биле во немилост на педофили во лондонски домови за згрижување

А1он
Британски социјални работници изложиле „ранливи деца“ на сексуални престапници кои се инфилтрирале во домови за деца и во згрижувачки семејства со „катастрофални, доживотни последици врз
Свет

Телефонска линија за помош на педофили се отвора во Белгија

А1он
Од 28 јуни, два региона во Белгија отвораат анонимни телефонски линии за лица со девијантни сексуални фантазии поврзани за деца и малолетници, со цел да
Свет

Париз: Разбиена педофилска мрежа од 60 членови, продавале детска порнографија

А1он
Околу шеесет лица, членови на голема мрежа, се се уапсени и осомничени дека преземале и прегледале илјадници детски порнографски фотографии и видеа во Франција. Претресите
Видео Македонија

(ВИДЕО) Загрижени граѓани: Непознат маж демне и манијачи девојчиња цела година во нашето маало

Габриела Димковиќ-Мишевска
Средовечен маж кој се преставува како емигрант среде бел ден се соблекува гол, сексулано вознемирува девојчиња, манијачи по влезови, напаѓа и краде златен накит раскажуваат
Свет

Во Полска објавен список на 255 жртви од сексуални злоставувања од свештеници

Приватна фондација во Полска објави список со 255 случаи на сексуално злоставување на деца, од страна на католички свештеници, што е најново во низата на