grubi

Македонија

Груби: Маричиќ ќе биде прв заменик на премиерот на Владата

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби потврди дека негов заменик за функцијата прв заменик на премиерот во преодната влада ќе биде вицепремиерот
Македонија

(ВИДЕО) Русија е виновна за се во Македонија: Путин ни прави меѓуетнички тензии – Груби обвини, премиерот го поддржа

Анита Петровска Рајковиќ
Според Вицепремиерот за политички систем, Артан Груби, изборите годинава се избор за европска Македонија  или за Русија. Вели Русија се мешала во Македонија во секој
Македонија

Ковачевски за Груби: Македонија во моментов ја води Македонец, а во предизборие ќе се изнаслушаме кој е главен

Орце Костов
За премиерот Димитар Ковачевски пораката на неговиот прв заменик Артан Груби дека „со Македонија владеат Албанците“ е само почеток на предизборен период во кој јавноста
Македонија

Ковачески: Користењето на кабинетот на Груби за состанок на Ахмети не е злоупотреба

А1он
Користењето на кабиетото на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, за средби на лидерот на ДУИ Али Ахмети
Македонија

Груби и Бочварски станаа експерти за патишта: Со инженерската фела ќе дебитираат за„Бехтел и Енка“

Орце Костов
Неколку недели по почнувањето со градежните работи на делниците кои „Бехтел и Енка“ ќе ги гради во земјава и неколку месеци откако се донесоа неколку
Македонија

Здружената албанска опозиција: Колку милиони евра ќе се слеат на сметките на „Еуровиа“ и „Ак инвест“?

А1он
Ја нагласуваме нашата загриженост за неодамнешните случаи и случувања каде што корупцијата и конфликтот на интереси дишат слободно. Вреди да се спомене дека ние сме
Македонија

Груби: Во рацете на „Бехтел и Енка“ е тоа кој ќе биде подизведувач

Во рацете на „Бехтел и Енка“ е тоа кој ќе биде подизведувач, кажа вицепремиерот Артан Груби на третото по ред означување на почетокот на изградбата
Македонија

Груби: Измените во Кривичниот законик се барање на Мицкоски

А1он
Предлог измените во Кривичниот законик со кои се намалуваат казните за злоупотреба на службената положба и овластување според вицепремиерот Артан Груби се ексклузивно барање на
Македонија

Вчерашниот настан во Тетово имаше за цел да дефокусира, не е добар ниту за Албанците ниту за Македонците, смета Груби

А1он
На вчерашниот настан видовме непотребна иконографија која нема за цел да донесе добро ни за Албанците ниту за Македонците, особено не е добар кога во
Македонија

Груби: На средбите со Ескобар разговаравме исклучиво само за успешно завршување на уставните измени

А1он
На вчерашните средби со Габриел Ескобар воопшто не се разговараше во однос на предвремени избори, се разговараше единствено за успешно завршување на уставните измени и