grubi

Македонија

За протоколите на прославата на годишнината од Рамковниот договор ќе се грижи Центарот за јавно здравје

А1он
Центарот за јавно здравство (ЦЈЗ) ќе ги спроведува здравствените протоколи за утрешниото одбележување на 20-годишнинаната од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор, изјави денеска првиот вицепремиер
Македонија

Груби: Не ја разбирам хистеријата, прославата по повод 20 години од Рамковниот договор ќе се одржи со протоколи

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби изјави дека е откажан големиот концерт по повод прославата на 20 години
Македонија

Груби: Правилна е одлуката Мерко повторно да биде кандидат за градоначалник на Струга

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска изјави дека е правилна одлуката Рамиз Мерко повторно да биде кандидат
Македонија

Груби: Коалицијата на ДУИ и СДСМ за локалните избори е договорена и е апсолутен фаворит според анкетите

А1он
Коалицијата на ДУИ и СДСМ за претстојните локални избори е договорена од лидерите на партиите и предвидува комбиниран модел на поддршка – некаде во прв
Македонија

Груби договори заедничка седница на македонската и косовската влада

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, на денешната средба со Доника Грвала – Шварц, заменик-премиерката и министерка за
Македонија

Груби: Со употребата на албанскиот јазик не загуби никој, а се добија многу полојални граѓани

А1он
Сведоци сте дека во Влада се зборува албански јазик, секој ден во Собранието се зборува албански, како и во канцеларијата на претседателот на државата, но
Македонија

Охридскиот договор е заслужен за тоа што Македонија е клучен фактор на стабилност, вели Груби

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска на „Преспа форум дијалог“ истакна дека Охридскиот рамковен договор одигра многу
Македонија

Меџити: Груби е послушник на Ахмети и се однесува како ДУИ да е негова, нека се свестат – револтот кај членството е голем

Габриела Димковиќ-Мишевска
Во ДУИ нема клима за здрава и демократска комуникација помеѓу раководството, партијата е препуштена во рацете на Артан Груби, а членството е револтирано и незадоволно
Македонија

ВИДЕО: Груби го грабна цревото од комуналните работници да ја чисти чаршијата, се снимаше и им го врати

А1он
Вицепремиерот и министер во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, синоќа, прво правеше увид како се чисти чаршијата од работниците на
Македонија

ВИДЕО: Груби се вакцинираше, озвучен со микрофони и пренос во живо ја прими кинеската „Синофарм“

Кристијан Ландов
Со пренос во живо, поздравување како на митинг, озвучен со микрофони, фотограф, вицепремиерот Артан Груби отиде да се вакцинира против коронавирусот. Откако се поздрави во