grubi

Македонија

Мицкоски: Запаленото возило поврзувано со Груби е дел од криминална пресметка

Орце Костов
Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека опожареното возило кое се поврзува со Артан Груби најверојатно е дел од некаква криминална пресметка. – Секој ваков
Македонија

Влада: Се расчистува случајот со палењето на возилото кое го користел Груби

А1он
Безбедноста е врвен приоритет во едно демократско општество. Владата на Република Северна Македонија го осудува чинот на палење на возилото кое го користел првиот заменик
Македонија

Адеми: Изразете поддршка за Груби, постапки на кукавици не треба да не плашат

А1он
Пратеникот Арбер Адеми веста за обидот за напад врз првиот вицепремиер Артан Груби ја примил со доза на загриженост. На Фејсбук ги повика органите да
Македонија

Груби за реакциите на Антикорупциска: Има непребол што не ги добија канцелариите во кои седам со Ахмети

Орце Костов
Во однос на реакцијата на ДКСК дека тој ги користи канцелариите во Министерството за политички систем за партиски средби со лидерот Али Ахмети, Груби рече
Економија

Груби: Прогнозите се дека „Бехтел и Енка“ ќе ангажира над 70 отсто локална работна сила

А1он
Според посебниот Закон и Договорот, конзорциумот „Бехтел и Енка“ за изградба на коридорите 8 и 10д е обврзан да ангажира најмалку 51 отсто од локалните
Економија

Груби: Поддржувам промена на законското решение за недела неработен ден

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби вели дека поддржува законски измени во однос на укинување на недела неработен ден и смета дека
Македонија

Да скапеме во доживотен затвор ако проневериме еден денар од коридорите на Бехтел и Енка вели Груби

А1он
Првиот вицепремиер Артан Груби денеска на конференцијата „Бехтел и Енка – можности, предизвици и одговорности“ порача дека не знае кој нормален политичар би се впуштил
Македонија

Груби: Владата додели 3 милиони евра за изградба на „Качанички пат“ во Визбегово

А1он
Владата наменски додели 3 милиони евра, од вкупна вредност од 6 милиони евра, на градот Скопје за изградба на булеварот „Хасан Приштина“ или како што
Македонија

Митева: Груби да каже дали девет пратеници не сакаат да гласаат уставни измени и дали еден пратеник од ДУИ барал пари за да гласа

А1он
Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање каков е ставот на ВМРО-ДПМНЕ во однос на коментарот на Груби дека имаат план како да ја
Македонија

Груби го најави Ахмети како спектакл за млади, а Ковачевски ѝ посака успех на ДУИ на партиските митинзи

Орце Костов
Премиерот Димитар Ковачевски ѝ посака успех на ДУИ на вечерашната трибина во Чаир која вицепремиерот Артан Груби два дена еуфорично ја најавува како спектакл за