avtomobil

Македонија

Малолетник украл автомобил и бегајќи удрил во друго возило – приведен е

Малолетник од Тетово украл автомобил и бегајќи удрил и во друго возило. Полицијата успеала да го пронајде и приведе. „ На 16.04.2024 во 02.05 часот
Македонија

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

А1он
Автомобил утрово излетал во водите на Охридското Езеро на влезот во Струга, повредени нема. Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој информира
Економија

Граѓаните не можат да си дозволат нов автомобил: Лани продадени трипати повеќе половни отколку нови

Орце Костов
Во 2023 година во земјава влегле 9999 нови автомобили кои дилерските компании ги продале на физички и правни лица, покажуваат податоците од Царинската управа за
Магазин

ВИДЕО: Најбрзата баба на светот-на 83 години се трка со ламборџини

А1он
Соња М. Хајнигер има 83 години и би можела да ужива во пензионeрските денови на плажа. Сепак, таа одлучи наместо тоа да учествува на автомобилски
Економија

Македонска премиера на „Skoda Enyaq“: Емотивен, ефикасен и електрифициран

А1он
Со претставувањето на сосема новиот ENYAQ на нашиот пазар, ŠKODA го прави следниот чекор во имплементацијата на својата стратегија за е-мобилност. Целосно електричниот SUV е
Македонија

Снегот и ветрот турнаа и бандери, една падна врз автомобил

Александар Тодески
Снегот и силниот ветер направија штети низ цела Македонија, кои освен со непроодни патишта, резултираа и со немање електрична енергија на повеќе места. А1он дојде
Свет

Почина дете откако мина осум часа во врел автомобил

А1он
Четиринаесетмесечно девојче почина откако нејзината баба (54) осум часа ја остави без надзор во врел автомобил во Њујорк, пишува ABC. Бабата заборавила да го остави
Македонија

Искршен автомобилот на Митева од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Оштетено возилото на Марија Митева член на Извршниот Комитет и Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Информацијата проследена со фотографии од искршеното возило ја објави токму Митева на
Македонија

Падна возило во река во Прилеп – спасени две лица

А1он
Во Центарот за управување со кризи (ЦУК) во 13:11 часот на бројот за итни ситуации 112 е добиена информација дека патничко моторно возило марка „голф“
Економија

ЕП забрани продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод

А1он
Европскиот парламент денеска одобри забрана за продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод до 2035 година, со цел тие да се тргнат од