rasadnik

Македонија

Ќе оди во затвор измамникот кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата, условната казна му е укината

Маја Илиевска-Пачемска
Агентот за недвижности Зоран Божиноски кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата оди в затвор. Кривичниот совет му ја укина условната казна затвор
Македонија

ВИДЕО: Измамникот кој еден стан продаваше на четворица во пандемијата ниту ги враќа парите на измамените ниту оди во затвор: Не лаже и нас и судот

Маја Илиевска-Пачемска
Единаесетте семејства измамени од агентот за недвижности Зоран Божиноски кој во пандемијата еден стан продаваше на четворица, денес повторно излегоа разочарани од судот. Тој е
Видео Македонија

ВИДЕО: Среде пандемија еден стан во Скопје го продал на четворица, на суд уште една урбана измама

Маја Илиевска-Пачемска
Единаесетмина измамени граѓани од агентот за недвижности Зоран Божиноски, кој еден стан го продал на четворица, четврти пат разочарани го напуштија кривичниот суд. Место пресуда
Македонија

(ВИДЕО) Ниту „да“ ниту „не“: Арсовска одбива конкретно да каже дали била менаџер на фирмите кои не платиле 54.000 евра за струја

А1он
Кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска повторно одби да ги негира наводите на пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски дека две нејзини фирми не платиле
Македонија

ВИДЕО: Арсовска избегнува да каже дали некогаш менаџирала со спортската сала „Расадник“

А1он
Кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска не одговори на прашањето дали некогаш менаџирала со спортската сала Расадник. Наместо конкретен одговор, таа кажа дека нема
Македонија

Протест во Кисела Вода, жителите се против бетонизација на Расадник

А1он
Со протест под мотото „Стоп за бетонизацијата на Расадник и Кисела Вода“ жителите на скопската населба Расадник побараа да престане бетонизацијата на населбата и да
Македонија

Предлог до Заев: Направете ги „Треска“ и „Расадник“ паркови за да покажете дека не се сите исти и да добиете меѓународен углед

Запуштените простори на поранешната фабрика „Треска“ во центарот на Скопје и „Расадник“ во Кисела Вода да станат паркови, предлагаат граѓаните обединети на страницата „Во одбрана
Македонија

Околу 120 приговори за новиот ДУП во Расадник, Кисела Вода

Мери Јордановска
Заврши јавната анкета во општината Кисела Вода, каде граѓани и фирми можеа да поднесуваат приговори и анкетни листови за новиот Детален урбанистички план во Расадник,
Видео Македонија

ВИДЕО: Темелковски признава дека во Расадник ќе има стотина нови згради, но и зеленило

Мери Јордановска
Сите државни парцели во расадникот во Кисела Вода се исчистени од згради, а останатите парцели се во приватна сопственост, вели градоначалникот на Кисела Вода Филип
Видео Македонија

ВИДЕО: Сто нови згради и 20.000 нови станари во Расадник, Кисела Вода

Мери Јордановска
Градежна инвазија во Кисела Вода – ќе се изградат 100 нови згради и ќе се населат речиси 20 илјади станари доколку се усвои новиот Детален