stanovi

Македонија

Ќе паѓа цената на становите во Скопје, државата најави регулација

Орце Костов
Цената на становите ќе се намалува во следниот период благодарение на намалувањето на цените на градежните материјали, смета директорот на јавното претпријатие за изградба и
Економија

Зголемени цени на становите, поголема побарувачка за станбени кредити и повеќе издадени одобренија за градба – извештај на Народната банка

А1он
Обемот на трансакции со недвижности во 2021 година значително го надмина претпандемичното ниво, а растот на цените на становите забрза и е над долгорочниот просек
Економија

Градете ја својата иднина на најатрактивната локација во Скопје – изберете дом во „Гранд Ривер“

А1он
Во тек е продажбата на станбено-деловниот објект „Гранд Ривер“, кој се гради на најатрактивната локација во Скопје спроти хотелот „Холидеј Ин“, во самото јадро на главниот
Економија

„Гранд Ривер“- Совршен дом за модерни, урбани семејства, креиран за слобода и индивидуалност

А1он
Динамичниот начин на живот и постојаната трка за кариерен развој и престиж стануваат едни од базичните карактеристики на урбаните семејства кои живеат во светските престолнини.
Македонија

Ќе оди во затвор измамникот кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата, условната казна му е укината

Маја Илиевска-Пачемска
Агентот за недвижности Зоран Божиноски кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата оди в затвор. Кривичниот совет му ја укина условната казна затвор
Македонија

ВИДЕО: Измамникот кој еден стан продаваше на четворица во пандемијата ниту ги враќа парите на измамените ниту оди во затвор: Не лаже и нас и судот

Маја Илиевска-Пачемска
Единаесетте семејства измамени од агентот за недвижности Зоран Божиноски кој во пандемијата еден стан продаваше на четворица, денес повторно излегоа разочарани од судот. Тој е
Економија

Предности на домот во јадрото на Скопје ориентиран кон јужната страна: Уживање во прекрасен поглед, природна сончева светлина и заштеда на топлинска и електрична енергија

А1он
Изборот на нов дом индиректно влијае на обликувањето на животната патека по која секој од нас чекори. Поседувањето  сопствен дом му обезбедува на семејството чувство
Економија

„Вртоглав“ раст на цените на становите, нема ДУП-ови за нови градби, поскапена изградбата

А1он
Цената на становите во Скопје бележи постојан раст од почетокот на годинава. Во третиот квартал годинава, според податоците на Народната банка, недвижностите поскапеле за 5,9
Македонија

Обвинетиот во случајот со купопродажба на станови сè уште не е приведен, доставил медицинска документација до судот за „оправдано“ отсуство

А1он
Обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови сè уште не е приведен. Од Основниот Кривичен суд – Скопје велат дека тој доставил медицинска
Македонија

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови

А1он
Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови. Обвинетиот не се појави на судењето, откако на претходното рочиште изјави