poskapuvanje

Свет

ФАО: Цените на храната пораснале рекордно, најмногу поради војната во Украина

А1он
Цените на прехранбените производи, како растителното масло и житариците, постигнале рекордно ниво во изминатиот месец, соопштија денеска од ОН. „Со тоа постои закана од глад
Македонија

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот и екстра лесното масло сега ќе чинат исто

А1он
Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 од вечерва на полноќ се зголемуваат за 0,50 денари за литар, додека цената на еуродизелот се
Економија

Горивата поскапуваат за денар до денар и пол по литар

А1он
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ утре пак ќе протестира против поскапувањето на струјата

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ги повика своите членови и симпатизери на нов против покачената цена на струјата, кој ќе се одржи утре пред Регулаторната комисија за енергетика. Еве
Македонија

Утре нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, со колона автомобили „против мафијата на Заев и поскапа струја“

А1он
ВМРО-ДПМНЕ за утре го најави следниот во серијата протести, чија тема повторно ќе биде поскапувањето на струјата. Како што најавуваат од партијата, во 18.00 часот
Македонија

Во петок „Граѓански синдикален марш“ против поскапувањето на струјата од Чаир до Собрание

А1он
Конфедерацијата на синдикални организации (КСОМ), предводена од Гоце Делчев Тодев, за овој петок од 18 часот најави Граѓански синдикален марш, кој ќе тргне од „Чаирчанка“
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ за утре најави нов протест, со коли ќе го блокира центарот на Скопје

А1он
Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција најави нов протест во Скопје против поскапувањето на струјата, со блокада на крстосницата кај „Палома Бјанка“ и на улицата
Македонија

Мицкоски го одржа најтажниот протест во историјата на ВМРО-ДПМНЕ, велат од Иницијативниот одбор за промени

А1он
„Се уште актуелниот Претседател на ВМРО-ДПМНЕ го одржа најтажниот протест во историјата на партијата,“ реагира Иницијативниот одбор за вонреден конгрес и за промени, по вечерашниот
Македонија

СДСМ: Со дебаклот од протест, Мицкоски си ја потврди титулата губитник

А1он
„Денеска, на помалку од два месеци од изборите, Христијан Мицкоски доживеа уште еден пораз од граѓаните. Со денешниот дебакл од протест, Мицкоски уште еднаш ја