krivicen

Македонија

Приведен скопјанец осомничен дека го возел Палевски до Бугарија, а потоа и во Турција

Александар Тодески
Четириесет и шест годишен скопјанец е приведен и чека одлука за 48 часовен притвор под сомнение дека извршил кривично дело помагање, односно го возел Љупчо
Македонија

Таткото на Вања повторно дава исказ пред обвинител

Александар Тодески
Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска повторно дава исказ пред обвинител, потврдуваат од Обвинителството. Судија на претходна постапка вчера му одреди 48 часовен притвор
Македонија

„Армиско оружје“ – Ослободителна пресуда по 16 години судење

Анита Петровска Рајковиќ
Кривичниот суд во понеделникот ги ослободи од вина четворицата обвинети во случајот од 2006 година „Армиско оружје“. Информацијата за А1он ја потврдија од Кривичниот суд.
Македонија

Иван Џолев доби втор мандат, одново избран за претседател на Кривичен суд

Кристијан Ландов
Иван Џолев одново избран за претседател на Кривичен суд. Тој беше единствен кандидат пријавен за оваа позиција. Ова му е втор мандат на Џолев, кој
Македонија

ВИДЕО: Измамникот кој еден стан продаваше на четворица во пандемијата ниту ги враќа парите на измамените ниту оди во затвор: Не лаже и нас и судот

Маја Илиевска-Пачемска
Единаесетте семејства измамени од агентот за недвижности Зоран Божиноски кој во пандемијата еден стан продаваше на четворица, денес повторно излегоа разочарани од судот. Тој е
Македонија

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов
Судија-поротник Митко Сандев е разрешен од функцијата по барање на претседателот на Кривичен суд, Иван Џолев, потврдија од Судскиот совет за „А1он“. Оттаму велат дека
Македонија

Кривичен ќе суди само притворски и предмети поврзани со загрозување на здравјето на граѓаните

А1он
Во Кривичниот суд од денеска ќе се судат само предмети во кои еден или повеќе обвинети имаат мерка притвор или куќен притвор, предмети од член
Македонија

Кривичен суд: Барањата на одбраната за одложување на „Рекет“ се начин за одолговлекување на постапката

А1он
Барањата на одбраната за одложување на случајот „Рекет“ судот ги разбира единствено како начин за одолговлекување на постапката, имајќи во предвид дека се работи за
Македонија

Основен кривичен суд: Предупредувањата на судот за евентаулани обиди за одолговлекување на предметот „ТНТ“ денеска излегоа на виделина

А1он
Предупредувањата на Кривичниот суд за евентаулани притисоци и закани како и обиди за одолговлекување на постапката во предметот „ТНТ“, а за кои Судот побара да
Македонија

Кривичен суд: Наводите на САДУ се невистини и шпекулации

А1он
Кривичниот суд Скопје ги оценува како невистини и шпекулации наводите изнесени од Синдикатот за администрација и државна управа на Македонија (САДУ) дека се вршат притисоци