tnt

Македонија

СДСМ: Судска пресуда за рушењето на „Космос“, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

А1он
Денешната судска пресуда за предметот „ТНТ“ за одмазничкото рушење на „Космос“ уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија. Во случајот, на затворски
Македонија

ВИДЕО: Груевски доби девет години затвор, Јанакиески – три, Трајковски – четири за уривањето на „Космос“

Кристијан Ландов
Судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани донесоа осудителни пресуди за сите обвинети за случајот познат како „ТНТ“, за уривањето на објектот „Космос“, сопственост на бизнисменот
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Груевски за уривањето на „Космос“: Треба да биде ослободен, не сторил ништо

Кристијан Ландов
Адвокатот Мехмет Сефери кој е бранител на експремиерот и бегалец Никола Груевски во случајот „ТНТ“, и натаму ги спори аудио разговорите, за кои посочи дека
Македонија

Девет часа „ТНТ“: Адвокатите тврдат вештакот работел за Цановски, Рустеми вели лажат

Кристијан Ландов
Девет часа траеше судењето за „ТНТ“, кое започна во 10 часот утрово, а заврши во 19 часот вечерва. Рочиштето беше продолжено и по работното време
Македонија

Миле Јанакиески останува да се брани од слобода, Кривичен го одби барањето на Русковска

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески останува да се брани од слобода. Кривичен совет го одби барањето на обвинителката Вилма Русковска тој да биде спроведен во затворот „Шутка“. Одлуката
Македонија

Се води предистрага за Рустеми, извршен е и распит на поднесителот на кривичната

А1он
Скопското обвинителство води предистражна постапка за обвинителот Бурим Рустеми, посочија оттаму за „А1он“. Според нив, веќе е направен и распит на адвокатот Мерџан Даути, бранител
Македонија

Обвинета во „ТНТ“ бара изземање на обвинителот Рустеми со тврдење дека против него се води истрага по кривична пријава

Кристијан Ландов
Поради поднесена кривична пријава и истрага која се води против Бурим Рустеми, но и сомневање во неговата пристрасност, обвинетата Елисавета Најдовска бара изземање на обвинителот
Македонија

Уште неослободен, Русковска бара Јанакиески повторно да оди во притвор

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески да биде однесен во Шутка за „27 април“ бара обвинителката Вилма Русковска од Кривичниот суд. Ова доаѓа откако тој денеска беше ослободен од