fijat canoski

Македонија

Апелацискиот суд ќе одржи јавна средница за случајот „ТНТ“

А1он
Апелациониот суд Скопје денеска треба да одржи јавна седница за случајот „ТНТ“ поврзан со рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“. Сопственикот на компанијата „ФИНЕ“ Фијат Цаноски
Македонија

Цаноски: Судијата Ристов има намера да го застари предметот ТНТ и да не добијам отштета од 11 милиони евра

А1он
Сопстеникот на фирмата „Фине“, инвестиотр на објектот „Космос“, Фијат Цаноски, на прес-конференција излезе со тврдење дека апелацискиот судија Ѓоко Ристов планира предметот пред Апелацискиот суд
Македонија

Обвинетите во „ТНТ“ денеска на увид во „бомбите“ за „Космос“

А1он
Судското рочиште за случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ денеска нема да се одржи, бидејќи обвинетите ќе вршат увид во доказите на Специјалното јавно
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фијат Цаноски: Ќе го изградам повторно „Космос“ по истиот план

А1он
„Дали објектот е бесправно или правно изграден ќе утврди судот. Јас сега кога ќе продолжам да го градам објектот, ќе го градам по истите квоти.
Македонија

Цаноски до Груевски: Овој пат на тебе ти тече низ ногавици, ќе одиш во затвор

А1он
Фијат Цаноски му одговори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој вечерва во интервју за ТВ Нова рече дека тој ништо не направил за уривање