Цаноски: Кочан и „Трансмет“ го уриваа „Космос“

Од:

Сефер Цаноски, син Фијат Цаноски чиј објект „Космос“ беше урнат на својот ФБ профил потсетува дека токму Сеат Кочан и неговата фирма „Трансмет“ беа ангажирани за уривање на „Космос“.

Во прислучуваните разговори, се слуша, како пто изјави Заев дека уривањето е дирекно нарачано од тогашниот премиер Никола Груевски поради политичка пресметка со Фијат Цаноски.

Еве што напиша Цаноски:

Овие ликови што протестираат за слобода на СЕАД КОЧАН ги паметам многу добро. Ги паметам добро и камионите и багерите нивни. Го паметам и 5 часот изутрина на 1 август 2011 година. Истите овие ликови, заштитени од огромен број припадници на полициските сили влегоа во КОСМОС , како вработени во ТРАНСМЕТ на Сеад Кочан, компанија која беше ангажирана за рушењето од страна на општина Гази Баба, во исто така незаконски добиен тендер. Ние чекаме правда повеќе од 6 години.И со господ напред ќе ја дочекаме овде во Македонија.

Додека вие протестирате, вашиот газда “правдата” ја дочекува веројатно на некоја луксузна Јахта на отворено море, каде уз некоја шкампа и морска риба ужива и ги троши “чесно” заработените пари !
Можам само да ви кажам едно – АРАМ и срам да ви е !

Би можело да ве интересира

Апелацискиот суд ќе одржи јавна средница за случајот „ТНТ“

Цаноски: Судијата Ристов има намера да го застари предметот ТНТ и да не добијам отштета од 11 милиони евра

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Груевски доби девет години затвор, Јанакиески – три, Трајковски – четири за уривањето на „Космос“

Кристијан Ландов

Предметот за „ТНТ“ застарил пред осум месеци, според правното мислење на министерот Тупанчески

Ландов

ВИДЕО: Рустеми бара затворски казни за уривањето на „Космос“, за Јанакиески рече дека не направил злоупотреба со тендерот

Кристијан Ландов

Космичка прашина создадена од лабараторија би можела да ни помогне да дознаеме за нашето живеење, ѕвездите и планетите

А1он