Цаноски до Груевски: Овој пат на тебе ти тече низ ногавици, ќе одиш во затвор

Од:

Фијат Цаноски му одговори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој вечерва во интервју за ТВ Нова рече дека тој ништо не направил за уривање на комплексот „Космос“.

„Го гледам Никола Груевски на ТВ Нова како се брани со лаги, како јас сум признал дека Космос бил дивоградба. Ќе се видиме на суд Никола ама овој пат ти како обвинет а јас како оштетен и таму ке ги видиш вистинските вештачења.Ти викаше дека вистината е како шило и навистина е како шило како што те гледам на ТВ Нова овој пат на тебе ти тече низ ногавиции секако признавам дека ќе одиш во затвор“, напиша Цаноски.

Би можело да ве интересира

Георгиевски до Груевски: Се што ми направи мене сега ти го прават тебе

Предраг Петровиќ

Груевски за Ѓорчев и Милошоски: Браво Марјане, јака штикла си станал, за Антонијо имам што да кажам

Предраг Петровиќ

Груевски повика членството да не му верува на Мицкоски: Има начини да ја изразите лојалноста на партијата

Предраг Петровиќ

Груевски пред мечот и по коментарот на Имобиле: 10 декари земја се неспособни да одржуваат

Предраг Петровиќ

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

Македонија повторно ќе бара екстрадиција на Груевски, аргумент ќе бидат Хашките ќелии

Катерина Ѓуровски