tnt

Видео Македонија

ВИДЕО: Судот конечно дозволи Груевски да го снимаат на обвинителна клупа

А1он
Во кривичниот суд почна судењето за уривањето на станбениот комплекс „Космос“. Одбратаната побара да нема снимање од страна на медиумите во судницата, а судот го
Македонија

Прифатено обвинението за уривањето на „Космос“

А1он
Советот за оценка на обвинителен акт при скопскиот Кривичен суд го прифати обвинението за случајот „ТНТ“ на СЈО, објави МИА. Согласно АКМИС системот, предметот ќе
Македонија

Апелација одлучи „бомбите“ да бидат доказ во „ТНТ“ и „Топлик“

А1он
Прислушуваните разговори во случаите „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос и „Топлик“ за изградбата на Сончев град стануваат дел од доказите што ќе се користат
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фетаи: Не постои совршен злостор, Космос е незаконски урнат

А1он
Обвинителката Фатеме Фетаи во воведниот дел деталите од предмет Космос за кој сега веќе аболицирани политичари, од одмазнички причини нанеле огромна штета со рушење на
Македонија

(ВИДЕО) Ристоска: Ќе се преземаат мерки и за штетата од уривањето на „Космос“

А1он
Обвинителката Ленче Ристоска најави дека за уривањето на објектот „Космос“ ќе се надоместува направената штета. – Сите лица кои се опфатени со аболиција опфатени се
Видео Македонија

(ВИДЕО) Фатиме Фетаи: Залудно се заканувате, правда ќе има

А1он
Обвинителката Фатиме Фетаи пред да ги образложи деталите за предметот ТНТ, односно уривањето на „Космос“ кажа дека обвинителите добиваат секојдневни закани, но дека тоа нема
Македонија

ВИДЕО: ТНТ – нов предмет за „Космос“ на СЈО

А1он
Специјалното јавно обвинителство покрена предмет за уривањето на „Космос“ на Фиат Цановски во кој се осомничени поранешниот премиер Никола Груевски и министерот за транспорт и