mile janaieski

Македонија

Јанакиески излегува во јуни, за Мијалков ќе одлучува Кривичен

А1он
Миле Јанакиески излегува на слобода во јуни, а за Сашо Мијалков повторно ќе одлучува Алепација. Двете одлуки денеска ги соопшти Апелацискиот суд. – Апелациониот суд
Македонија

ВИДЕО: Груевски доби девет години затвор, Јанакиески – три, Трајковски – четири за уривањето на „Космос“

Кристијан Ландов
Судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани донесоа осудителни пресуди за сите обвинети за случајот познат како „ТНТ“, за уривањето на објектот „Космос“, сопственост на бизнисменот
Македонија

(ВИДЕО) Јанакиески на штаки со повредена нога и легнат во полициско возило однесен на судење

Кристијан Ландов
На штаки, легнат во полициско возило, Миле Јанакиески е земен од дома со судска наредба и спроведен на судење. Адвокатот Еленко Миланов за „А1он“ вели
Македонија

Јанакиески бара супервештачење, распит на Срцев и Пешевски, за да докаже невиност за „Топлик“

Кристијан Ландов
Да се направи супервештачење на предметот „Топлик“, бара одбраната на ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Ова е доставено до судот, бидејќи, според обвинетиот
Македонија

Одреден притвор за Јанакиески и Ристовски

А1он
Судијата на претходна постапка по барање на Јавното обвинителство им одреди мрека пртивор од 30 дена на поранешните министри, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, осомничени