elenko milanov

Македонија

Адвокатот Миланов: Андреј прифаќа вина и се кае, но не за убиство

Кристијан Ландов
Обвинетиот Андреј Костовски не задал удари кон Денис Тот кој биле смртоносни, тврди неговиот адвокат Еленко Миланов. Според него, не постојат удари во глава од
Македонија

Миланов: Исказот на Нинџа е дискредитиран и не може да биде основа за осудителна пресуда

А1он
Адвокатот на одбраната во случајот „27 април“ Еленко Миланов смета дека исказот на единствениот сведок на Обвинтелството, Александар Василевски – Нинџа е дискредитиран и не
Македонија

Миланов: Ќе поднесам жалба за притворот на Јанакиески

А1он
По одлуката на Основниот суд Скопје 1 Скопје со која беше одредена 30-дневна мерка притвор за ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, адвокатот Еленко Миланов