spiro ristovski

Македонија

И Спиро Ристовски ослободен од куќен притвор

Кристијан Ландов
Ексминистерот за образование и наука и неправосилно осуден во предметот „Организатори на 27 април“, Спиро Ристовски, по седум месеци излегува од куќен притвор, потврдува Кривичен
Македонија

Одбраната на Спиро Ристовски: Исказите на Нинџа за 27 април се контрадикторни

А1он
Сведокот Александар Василевски-Нинџа, според одбраната на обвинетиот Спиро Ристевски, кажувал „Џејмс Бондовски” сценарија. Адвокатот Гоце Ристевски, во своите завршни зборови во случајот „Организатори на 27
Македонија

УИС бара одговорност за инцидентите во „Шутка“, препорачува безбедносни мерки

А1он
Управата за извршување санкции извршила сопствен увид и направила записник за инцидентите што се случија во затворото „Скопје“ со притворените поранешни министри Миле Јанакиески и
Македонија

Обвинителството ќе ги испитува заканите на „Фејсбук“ кон Јанакиески и Ристовски

А1он
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР ги истражува заканите упатени до политичарите од страна на затворениците упатени преку отворено писмо пренесено преку
Македонија

Дисциплински постапки за 11 лица во затворот во Шутка

А1он
Најмалку 11 лица вработени во Истражниот затвор „Скопје“ ќе одговараат за направени пропусти, кои довеле до двата одвоени инциденти со поранешните министри Миле Јанакиески и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Замижувањето пред јавните закани отвора директен сомнеж за нарачателите на обидот за линч на Ристовски и Јанакиески 

А1он
Зоран Заев за Кумановската група обвинета за убиство на 8 полицајци во Диво Насеље ветуваше амнестија и меѓународна истрага наведени во Тиранската платформа. Членови на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Осудениците од Диво Насеље се закануваат и напаѓаат за Заев побрзо да ги пушти од затвор

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во однос на заканите од кумановската група упатени до поранешни функционери од партијата изјави дека осудениците од Диво Насеље од
Македонија

Судот одобри куќен притвор за Јанакиески, Ристовски останува во „Шутка“

А1он
Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје донесе одлука со која мерката притвор за поранешниот министер
Видео Македонија

(ВИДЕО) Котевски: Одговорен човек сум, во понеделник поднесувам оставка

А1он
Директорот на КПУ „Скопје“, Ѓоко Котевски пред новинарите рече дека во понеделник ќе поднесе оставка на функцијата поради физичкиот инцидент во кој беа нападнати осомничените
Македонија

Јанакиески и Ристовски по инцидентот добија „хашка соба“

А1он
По вчерашниот инцидент, притворените Миле Јанакиески и Спиро Ристоски се преместени во т.н. „хашка соба“ во истражиот затвор „Скопје“, соопшти директорот Ѓоко Котевски. Тој рече