mile janakieki

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Замижувањето пред јавните закани отвора директен сомнеж за нарачателите на обидот за линч на Ристовски и Јанакиески 

А1он
Зоран Заев за Кумановската група обвинета за убиство на 8 полицајци во Диво Насеље ветуваше амнестија и меѓународна истрага наведени во Тиранската платформа. Членови на