divo naselje

Македонија

Обвинетиот во „Диво насеље” Халачи и пратил материјали на Фетаи за случајот ,,Монструм”

А1он
Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни оваа година и испратил прислушувани материјали на обвинителката Фатиме Фетаи, поврзани со случајот „Монструм” за петкратното
Македонија

Апелација потврди: 7 доживотни казни затвор и 13 казни од по 40 години затвор за „Диво Насеље“

Васко Маглешов
Апелацискиот суд во Скопје за „А1он“ потврди дека им ги одбил жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврдил првостепената пресуда
Македонија

Обвинет во Диво Насеље до Сулејман Реџепи: Ролекс, не заборавај да побараш прошка од Бог за злосторствата што ги имаш направено

А1он
Шек Халачи, обвинет во Диво Насеље на својот Фејсбук профил по повод празникот Рамазан Бајрам, напиша дека ова е последен муслимански празник за поглаварот Сулејман
Видео Македонија

(ВИДЕО) Рауфи: Учесниците во Диво Насеље не се терористи туку борци за права, бараме укинување на пресудата

А1он
Адвокатот Насер Рауфи, бранител на дел од осудениците од Диво Насеље по денешното излагање на јавната седница на Апелацискиот суд по повод жалбата за првостепената
Македонија

Адвокатка на обвинети во Диво Насеље: Обвинителството нема докази за обвинението „тероризам“

А1он
На денешната јавна седница за настаните од Диво Насеље каде одбраната ги изведува жалбените наводи пред петчлениот судечки совет на Апелацискиот суд за првостепената пресуда,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миланов: Диво Насеље не беше тероризам

А1он
Адвокатот Еленко Миланов бранител на дел од осудениците за Диво Насеље, на денешната јавна седница на Апелацискиот суд за жалбите на пресудите за случајот, рече
Македонија

Апелација ги разгледува жалбите на осудените за „Диво насеље“

А1он
Во Апелацискиот суд во Скопје денеска продолжува јавната седница на која треба да бидат разгледани жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско
Видео Македонија

(ВИДЕО) Тензична атмосфера на седницата за „Диво Насеље“: Ова е Албанија, не го признаваме судот

А1он
Тензична атмосфера на денешната јавна седница на Апелацискиот суд за случајот „Диво Насеље“. На почетокот од седницата осудените побараа меѓународна истрага и кажаа дека ова
Македонија

Апелација ќе ги разгледува жалбите на осудените за „Диво насеље“

А1он
Во Апелацискиот суд во Скопје денеска и утре треба да бидат разгледани жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско „Диво насеље“ во
Македонија

Традиционална велосипедска тура во чест на загинатите припадници на МВР во акцијата „Диво насеље“

А1он
По повод годишнината од трагичните настани во кумановско „Диво насеље“, утре ќе се одржи традиционалната меморијална велосипедска тура „Почесен круг со велосипеди во чест на