oliver spasovski

Македонија

СДСМ: Бидејќи не може да испорача решение за личните документи ДПМНЕ поднесува политички мотивирани кривични пријави

А1он
Со месеци на партиски пресови од белиот дворец ДПМНЕ тврдеше дека имаат решение и дека ќе го решеле проблемот со личните документи, пасошите и возачките
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична против Оливер Спасовски: Издавал документи за кои знаел дека ќе мора да се менуваат

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денес поднесе кривична пријава против Оливер Спасовски, кој како поранешен министер за внатрешни работи е лично и директно одговорен за хаосот со личните документи
Македонија

Јанушев: Спасовски и Ковачевски се креатори на хаосот со личните карти и возачките дозволи

А1он
Оливер Спасовски и Димитар Ковачевски се креаторите на хаосот со роковите на важење на личните карти и возачките дозволи со тоа што свесно ги довеле
Македонија

Панче Тошковски ја презеде министерската функција во МВР

А1он
Во Министерството за внатрешни работи денеска досегашниот министер Оливер Спасовски ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Панче
Македонија

Спасовски со тимот: Со љубов кон татковината го трансформиравме МВР во „МВР за Граѓаните”

А1он
Вечерва, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Клубот на пратеници се сретна со соработниците и поширокото раководство на МВР. „Нема ништо поубаво од тоа
Македонија

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески
Во текот на денот ќе бидат поднесени кривични пријави против 16 лица кои учествувале во меѓународна организирана криминална група со седиште во Македонија, кажа министерот
Македонија

Спасовски: Постапката за претседателски кандидат е во тек, сега е важно да се подготви добра изборна платформа за проевропскиот блок

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека за него како човек и политичар најважно е за претстојните двојни избори, партиските органи да го
Македонија

Спасовски: МВР ја завршува годината со инвестирани 17 милиони евра во 80 реконструирани објекти и за 35 отсто зголемени плати

А1он
Безбедноста и одбраната е базата за развој на секое општество. Во ниту еден случај не е дозволено безбедноста и одбраната да бидат актуелни само во
Македонија

Спасовски со честитка за Водици: Нека длабоките вредности на христијанството бидат водич во секојдневниот живот

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитка до православните верници по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици. – На овој ден кога водата станува симбол
Македонија

Спасовски и Робинсон од Вашингтон: Потврда за поддршка и признание за постигнатите одлични резултати во борбата против трговија со дрога

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Вашингтон, САД, оствари средба со помошник државниот секретар, амбасадорот Тод Робинсон од Бирото за прашања поврзани со спроведување