oliver spasovski

Македонија

Стоилковски: Спасовски да одговори дали за пукачот од Чаир имало потерница за затвор

А1он
Дали причина за молкот на МВР на Оливер Спасовски за пукањето во Чаир стои фактот дека лицето коешто пукало и е ослободено по веројатна асистенција
Македонија

Ковачки: Скандалите на Спасовски во МВР никако да запрат, кој треба да профитира од украденото масло од марихуана

А1он
Во рок од неколку дена на Спасовски му се случува убиство кое се обидува да го сокрие, кражба на оружје и муниција од полициски магацин
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски пет дена го нема, и тој како да исчезна со украденото оружје од депото на МВР

А1он
Поминаа 5 дена откако беше ограбено оружје од полицискиот магацин во Охрид, а од Оливер Спасовски ни трага ни глас да даде одговори или да
Македонија

Ковачки: Кога криминалците го чувствуваат МВР за свој дом, се краде оружје и муниција за цела единица

А1он
Оливер Спасовски два дена молчи во врска со кражбата на оружје и муниција од магацинот на СВР Охрид.Ограбена е полициска станица, а власта се однесува
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кога криминалците се чувствуваат со Спасовски како едно, ограбуваат магацин за оружје

А1он
Кога криминалците се чувствуваат со Спасовски како едно, ограбуваат магацин за оружје без да има одговорност за некого.Спасовски не е способен да ја чува муницијата
Македонија

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е дециден дека немало обид за сокривање на убиството на ракометарот Денис Тот. Информациите дека нема траги на насилство
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот

А1он
Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот. Спасовски е директно одговорен зошто четири дена МВР не
Македонија

Лефков: Спасовски ја прикрива вистината за убиството на ракометарот Тот

А1он
Имаме информации кои создаваат сериозен сомнеж дека МВР, Спасовски и Ковачевски прикриваат убиство.Три пати во тек на едно деноноќие властите менуваат изјави, и официјални известувања
Македонија

Стоилковски: Спасовски да ги разреши обвинетите за изборен притисок и да замине од МВР

А1он
Оливер Спасоски да ги разреши началниците и инспекторот осудени за злоупотреба, односно политички мотивиран притисок и потоа самиот да замине од МВР повика на прес
Македонија

МВР: Доколку има злоупотреба, ВМРО ДПМНЕ нека бара одговорност од тогашниот министер Чулев

А1он
Од Министерството за внатрешни работи преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ денеска, како и многу пати до