oliver spasovski

Македонија

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е дециден дека немало обид за сокривање на убиството на ракометарот Денис Тот. Информациите дека нема траги на насилство
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот

А1он
Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот. Спасовски е директно одговорен зошто четири дена МВР не
Македонија

Лефков: Спасовски ја прикрива вистината за убиството на ракометарот Тот

А1он
Имаме информации кои создаваат сериозен сомнеж дека МВР, Спасовски и Ковачевски прикриваат убиство.Три пати во тек на едно деноноќие властите менуваат изјави, и официјални известувања
Македонија

Стоилковски: Спасовски да ги разреши обвинетите за изборен притисок и да замине од МВР

А1он
Оливер Спасоски да ги разреши началниците и инспекторот осудени за злоупотреба, односно политички мотивиран притисок и потоа самиот да замине од МВР повика на прес
Македонија

МВР: Доколку има злоупотреба, ВМРО ДПМНЕ нека бара одговорност од тогашниот министер Чулев

А1он
Од Министерството за внатрешни работи преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ денеска, како и многу пати до
Македонија

Ковачки: Спасовски сака да го донесе Законот за внатрешни работи без консултирање на опозицијата, ЕУ и ОБСЕ

А1он
Со измените на Законот за внатрешни работи, во моменти на исклучителна геополитичка затегнатост и во моменти кога нацијата треба да биде сплотена, а безбедносниот сектор
Македонија

Петрушевски: За 60 дена видовме дека Спасовски може и полошо од претходно

А1он
Поминаа 60 дена откако Оливер Спасовски беше реизбран за министер за внатрешни работи, а овие 60 дена криминалот буквално метастазираше. Впрочем како што и претходните
Македонија

Оливер Спасовски поднесе оставка од потпретседателската функција во СДСМ

А1он
Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ Оливер Спасовски утрово поднел оставка од функцијата потпретседател во партијата. Спасовски денеска на брифинг со новинарите информираше
Македонија

Спасовски ќе носи дополнителна одлука дали ќе остане министер и во владата на Ковачевски

Маја Илиевска-Пачемска
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не кажува дали ќе остане на функцијата и во владата која ќе ја составува новиот мандатар Димитар Ковачевски. Од
Македонија

Донација од 14 возила за потребите на Единицата за службени кучиња при МВР

А1он
Шефот на мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која денеска му предаде на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски донација од возила наменети за