oliver spasovski

Македонија

Ќе бидеме на висина на задачата за Водици, полицијата ќе има засилени активности, најави Спасовски

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати апел до верските заедници и граѓаните да ги почитуваат мерките за претстојниот празник Водици. Како што рече
Македонија

Спасовски: Казната за возачот на Бентлито не е доволна

Искра Манојлоска
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „Бентли“ кое влета на скопскиот плоштад
Македонија

Спасовски: Лажна вест е дека сум хоспитализиран на приватна клиника

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој беше позитивен на Ковид-19, вечерва соопшти дека се чувствува добро и оти по престојот во Инфективната клиника во
Македонија

Министерот Спасовски позитивен на Ковид-19

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој објави дека резултатите ги добил вечерва,  дека клиничката слика му е
Македонија

Спасовски и Филипче во посета на повредениот полицаец близу фабриката ОХИС

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со објава на својот Фејсбук профил информира дека заедно со министерот за здравство Венко Филипче и директорот на БЈБ
Македонија

Фрактури на черепот, на лицето и на подлактицата има полицаецот нападнат од дрвокрадци во велешко

Маја Илиевска-Пачемска
Еден од петтемина полицајци од Велес кои синоќа биле нападнати од дрвокрадци има тешки телесни повреди. Тој од синоќа е во Клиничкиот центар во Скопје,
Македонија

ВИДЕО: Кривична пријава за полицаецот кој претепа Ром, суспендиран и колегата кој не го спречи

Искра Манојлоска
Одделот за внатрешна контрола во МВР до ОЈО поднесе кривична пријава против полициски службеник од СВР Битола, поради основано сомнение дека сторил малтретирање во вршење
Македонија

Спасовски: Приоритет е поставување камери по улиците за крај на дивеењето и брзото возење

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека еден од врвните приоритети на МВР во претстојниот мандат ќе биде поставувањето камери по улиците за да
Македонија Спорт

На последниот ден како премиер, Спасовски во Крушево отвори турнир во скијање со ролерки

А1он
Премиерот Оливер Спасовски последниот ден на функцијата, пред утрешното гласање во Собранието за избор на новиот владин кабинет, го искористи за посета на Крушево, каде
Македонија

Владата има обезбедено пари за културните работници, плата нема поради раководителите на културните институции

Искра Манојлоска
Колективниот договор кој го имаат потпишано културните работници е на сила, и Владата има обезбедено финансиски средства во Буџетот, одговори премиерот Оливер Спасовски, на новинарското