afrim gasi

Македонија

Отворање на уставот или распуштање на паралментот – порака од албанската опозиција пред утрешната седница

А1он
За нас нема дилема дека европската интеграција е највисоката политичка, партиска и национална визија, од која не само што нема алтернатива, туку ваквата заложба го
Македонија

Африм Гаши претседател на Алтернатива и во следните четири години

А1он
Африм Гаши ќе биде претседател на Алтернатива и во следните четири години откако денеска на првиот Конгрес на партијата ја доби довербата од делегатите. За
Македонија

Антикорупциска: Изјавата на Гаши е сериозен обид за политизирање и дискредитирање на нашата работа

А1он
Антикорупциската комисија ја оцени како „сериозен обид за политизирање“ на нејзината работа изјавата на претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, во однос на Иницијативата на ДКСК
Македонија

Алтернатива: Благодарност до Мицкоски, но ние сме дел од еден друг процес

А1он
Предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, лидерот на Алтернатива Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова Влада, наместо новиот лидер на СДСМ
Македонија

Добро е да има такви средби, вели Гаши за средбата Мицкоски – Ахмети

А1он
Добро е што има такви средби, изјави претседателот на Алтернатива, Африм Гаши денеска пред Собранието, одговарајќи на новинарско прашање околу неговиот став за средбата меѓу
Македонија

Заврши средбата на Заев со партиите од владината коалиција

А1он
Заврши средбата на премиерот Зоран Заев со партиите од владината коалиција на која тој ги информира за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. По
Македонија

Помалите владини партнери очекуваат да чујат кои се приоритетите по приклучувањето на Алтернатива

А1он
Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети по приклучувањето на
Македонија

Заев ќе ги информира владините партнери за договорот со Алтернатива

А1он
Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со претставници
Македонија

Има стабилно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори порачаа Заев и Гаши

А1он
Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците ја потпишаa програмата за заедничко дејствување и приклучување на партијата во