divo naselje

Македонија

На протест се бараше правда за осудените за настаните во „Диво Насеље“

Кристијан Ландов
Со албански знамиња, транспаренти и националистички песни се одржа протестот на кои се бараше правда за осудените лица за терористичкиот акт во Диво Насеље пред
Македонија

Четири години од „Диво насеље“

А1он
Денеска се навршуваат четири година од оружената пресметка во кумановското „Диво насеље“, што траеше два дена, при што животот го загубија осум припадници на Министерството
Македонија

Протест за „Диво Насеље“, ќе се бара правично судење

Кристијан Ландов
Претседателот на Здружението на албански политички затвореници во Македнија, Шпетим Положни повикува на протести за правично судење на лицата инволвирани во случајот „Диво Насеље“. Протестот
Македонија

Дали Вељаноски ги држи ДУИ во рака со компромитирачки информации?

А1он
По неделното неуспешно гласање за одземање на имунитетот на екс спикерот Трајко Вељаноски, низ Собранието молк. Се чекаат идните потези на раскраните коалициски партнери. По
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Осудениците од Диво Насеље се закануваат и напаѓаат за Заев побрзо да ги пушти од затвор

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во однос на заканите од кумановската група упатени до поранешни функционери од партијата изјави дека осудениците од Диво Насеље од
Видео Македонија

ВИДЕО: Осудениците за „Диво Насеље“ бараат еднакво постапување како за обвинетите од „27 април“

А1он
Настаните од 27 април се подведени под кривичното дело „тероризам“, исто како и настаните за Диво Насеље. Имајќи ги во предвид начелата кои важат во
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ им одаде почит на осуммината загинати полицајци во Дива населба

А1он
„Ве молам првин за едно минутен молк во чест на 8 загинати бранители, припадници на специјалните единици на МВР, кои својот живот го изгубија во
Македонија

МВР: Во Диво Насеље изгубивме осум херои, oвој противдржавен чин не смее никогаш да се повтори!

А1он
Министерството за внатрешни работи, на тригодишнината од настаните во кумановско Диво насеље кога загинаа осуммина полицајци, соопшти дека институциите во земјата ќе ја осигураат правдата
Македонија

ВИДЕО: Три години од настаните во кумановската „Дива населба“

А1он
Денеска се навршуваат три година од оружената пресметка во кумановската „Дива населба“, која траеше два дена, при што животот го загубија осум припадници на Министерството
Македонија

„Единствена Македонија“: Македонската влада го губи компасот – Се соживува со терористите од Диво Насеље

А1он
„Вчера, Владата на Косово со доделувањето на парична сатисфакција од 300.000 евра на семејствата на учесниците во „Диво Насеље“, всушност ја потврди својата поврзаност со