spiro ristovski

Македонија

Заев побара оставка од директорот на затворот „Шутка“

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска побара најдоцна до понеделник оставка од директорот на КПУ затвор – Скопје Ѓоко Котевски, по вчерашните два инцидента во дворот на
Македонија

Дескоска: Најостро го осудувам физичкиот инцидент во затворот

А1он
Згрозена сум и најостро го осудувам вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ „Затвор – Скопје“, напиша на својот фејсбк-профил министерката за правда, Рената
Видео Македонија

(ВИДЕО) Костов: Не се констатирани повреди кај Јанакиески

А1он
Директорот на ГОБ „8-ми Септември“ Христијан Костов вечерва потврди дека по сите медицински иследувања што биле направени било констатирано дека поранешниот министер Миле Јанакиески не
Видео Македонија

(ВИДЕО) Котевски: Јанакиески е вратен во затвор, Ристовски не бил испратен во болница

А1он
По лекарските прегледи во болницата „8 Септември”, Миле Јанакиески е вратен во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. По инцидентот тој се пожалил на болки,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Не ме пуштија да го видам, Јанакиески го чуваат околу 50 полицајци

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од пред болницата „8-ми Септември“, каде е хоспитслизиран екс-министерот, Миле Јанакиески рече дека денешниот ден е црн ден за демократијата.
Македонија

ГОБ „8-ми Септември“: На Јанакиески не му се констатирани телесни повреди

А1он
Од ГОБ „8-ми Септември“ попладнево потврдија дека кај нив бил примен поранешниот министер Миле Јанакиески, кој учествувал во инцидент во затворот „Скопје“ во Шутка, но
Македонија

Нападнати Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во Шутка

А1он
Двајцата осомничени за организација на настаните од 27 април, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, на кои вчера им беше одреден 30-дневен притвор, биле нападнати во
Македонија

Миланов: Ќе поднесам жалба за притворот на Јанакиески

А1он
По одлуката на Основниот суд Скопје 1 Скопје со која беше одредена 30-дневна мерка притвор за ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, адвокатот Еленко Миланов
Македонија

Русковска: Бараме притвор за Јанакиески и Ристовски поради опасност од бегство

А1он
Шефицата на обвинителството за организиран криминал при ЈО, Вилма Русковска, изјави дека распитот на осомничените екс-функционери од ВМРО-ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески е завршен
Македонија

Миле Јанакиески и Спиро Ристовски уапсени за 27 април

А1он
Доцна попладнево за случувањата во Собранието на 27 април уапсени се и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот министерот за образование