nezavisna pratenicka grupa

Македонија

Мукоски за Милошоски: Добро знам во која барака под наем живееше во 2002 година, а колку имот има сега

Експратеникот Крсто Мукоски обвинувањата од пратеникот Антонијо Милошоски дека е во сојуз со Заеви ги нарече шпекулации без докази, а протестите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Италијанскиот амбасадор Карло Ромео и врачи орден за заслуги на Владанка Авировиќ

А1он
Амбасадорот на Република Италија Карло Ромео денеска на поранешната пратеничка Владанка Авировиќ и врачи орденот за заслуги CAVALIERE DELL ORDINE. Италијанскиот амбасадор орденот на Авировиќ
Македонија

Независната пратеници од ВМРО-ДПМНЕ го осудија објавувањето на снимките: Средбата со Мицкоски беше во канцеларијата на Мицевски

А1он
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на партијата Христијан
Македонија

Нова снимка: Мицкоски ги убедувал исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за Законот за јавно обвинителство

Кристијан Ландов
Иако е последен ден пред изборниот молк, на „Јутуб“ осамнаа нови снимки, на кои овојпат, повторно се слуша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој според
Македонија

Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ: Дволичноста и лицемерието на Христијан Мицкоски сега ги слушна и јавноста

А1он
Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, му се обратија на претседателот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тие велат дека тој веројатно заборавил кој му е политички противник,
Македонија

Независните од ВМРО-ДПМНЕ до Мицкоски: Tие што ти се на врвот во пратеничките листи барале надомест и заштита

А1он
Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на јавно соочување. Тие испратија писмо до Мицкоски во кое се осврнуваат на
Македонија

Независните до Милошоски: Напуштете го ВМРО-ДПМНЕ и ослободете ја партијата

Габриела Димковиќ-Мишевска
“Би сакала да ја потсетам јавноста, дека СЈО го избравте токму вие и овде славевте и скокавте. Вие баравте бомбите да бидат само индиции. Уште
Македонија

Изгребан автомобилот на Александрова пред Собранието

А1он
Со гребаници непознати лица и ја оштетиле колата на пратеничката Емилија Александрова од редовите на независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ. Инцидентот се случил додека
Македонија

ЕУ со признание за осумте пратеници бидејќи конструктивно го поддржуваат законот за ЈО

А1он
Заменик-шефот на Делегацијата на Европската Унија, Џулијан Васало, се сретна со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Васило им оддал признание за констриктивната поддршка