nezavisni pratenici

Македонија

Мукоски за Милошоски: Добро знам во која барака под наем живееше во 2002 година, а колку имот има сега

Експратеникот Крсто Мукоски обвинувањата од пратеникот Антонијо Милошоски дека е во сојуз со Заеви ги нарече шпекулации без докази, а протестите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Италијанскиот амбасадор Карло Ромео и врачи орден за заслуги на Владанка Авировиќ

А1он
Амбасадорот на Република Италија Карло Ромео денеска на поранешната пратеничка Владанка Авировиќ и врачи орденот за заслуги CAVALIERE DELL ORDINE. Италијанскиот амбасадор орденот на Авировиќ
Македонија

Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ: Срамно е што Мицкоски нема доблест да го признае дебаклот

А1он
Групата досегашни независни пратеници кои потекнуваат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска упати соопштение до јавност порака по повод завршувањето на предвремените парламентарни избори, во кои
Македонија

Независната пратеници од ВМРО-ДПМНЕ го осудија објавувањето на снимките: Средбата со Мицкоски беше во канцеларијата на Мицевски

А1он
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на партијата Христијан
Македонија

Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ: Дволичноста и лицемерието на Христијан Мицкоски сега ги слушна и јавноста

А1он
Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, му се обратија на претседателот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тие велат дека тој веројатно заборавил кој му е политички противник,
Македонија

Независните до Милошоски: Напуштете го ВМРО-ДПМНЕ и ослободете ја партијата

Габриела Димковиќ-Мишевска
“Би сакала да ја потсетам јавноста, дека СЈО го избравте токму вие и овде славевте и скокавте. Вие баравте бомбите да бидат само индиции. Уште
Македонија

Изгребан автомобилот на Александрова пред Собранието

А1он
Со гребаници непознати лица и ја оштетиле колата на пратеничката Емилија Александрова од редовите на независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ. Инцидентот се случил додека
Македонија

ЕУ со признание за осумте пратеници бидејќи конструктивно го поддржуваат законот за ЈО

А1он
Заменик-шефот на Делегацијата на Европската Унија, Џулијан Васало, се сретна со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Васило им оддал признание за констриктивната поддршка
Македонија

Независна пратеничка група: Во предлагањето на забелешките се водевме од интересите на граѓаните и ЕУ интеграциите

А1он
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија вели дека во предлагањето на забелешките за законот за јавно обвинителство биле водени од интересот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Алексадрова: Иницираме закон со кој бараме забрана за греење на дрва

Габриела Димковиќ-Мишевска
Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ следната недела ќе поднесе закон, кој предвидува сет мерки против загадувањето, а ќе почне да важи од 2021-ва година, со