aleksandrova

Македонија

Изгребан автомобилот на Александрова пред Собранието

А1он
Со гребаници непознати лица и ја оштетиле колата на пратеничката Емилија Александрова од редовите на независната пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ. Инцидентот се случил додека
Видео Македонија

(ВИДЕО) Александрова: Ќе гласаме за уставните промени, договорот со Касами е прифатлив за нас

А1он
Пратеничката Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата информираше дека во преговори со Владата и Беса на Касами нормативно е допрецизиран начинот
Видео Македонија

ВИДЕО: Полицијата ги спречи демонстрантите од „Македонија блокира“ да протестираат пред домот на пратеничката Александрова

А1он
Дваесетина граѓани и претставници на движењето „Македонија блокира“ направија обид да се собрерат пред домот на пратеничката Емилија Александрова, која како што велат, е една
Видео Македонија

(ВИДЕО) Александрова: Право на секој е да поднесе барање за амнестија, не знам дали пратениците ќе бараат

А1он
„Право на секој согласно законот е да поднесе барање. Дали некој од пратениците ќе поднесе или не, не знам. Прашајте ги нив, рече Емилија Александрова,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо подобар живот, студентите добија оброк помалку во студентските домови

А1он
Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиуми рече дека студентскиот живот и студентскиот стандард тонат во хаосот креиран од СДСМ и дека студентите