aleksandar vasilevski – nindza

Македонија

Миланов: Ќе поднесам жалба за притворот на Јанакиески

А1он
По одлуката на Основниот суд Скопје 1 Скопје со која беше одредена 30-дневна мерка притвор за ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, адвокатот Еленко Миланов
Македонија

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски

А1он
Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27 април.