aleksandar vasilevski – nindza

Видео Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски за тужбата од Нинџа: По оваа логика, Русковска му ја загрозила безбедноста

Кристијан Ландов
Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека немало нормални услови за денешното судење да се одржи, а по рочиштето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Нинџа: Има општо закани и се чувствува несигурен

Кристијан Ландов
Адвокатот Sвонко Давидовиќ по судењето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27 април“ го тужи Наум Стоилковски за клевета, посочи дека пресудата за упадот во Собранието
Видео Македонија

(ВИДЕО) Нинџа: Добив најниска казна за „27 април“ бидејќи не нападнав никого во Собрание

Кристијан Ландов
Осудениот Александар Василевски – Нинџа за случајот „27 април“ не е сигурен дека ќе ја добие тужбата што ја поднесе против Наум Стоилковски, портпарол на
Македонија

Тензично судење: Нинџа го тужи Стоилковски оти се исплашил, судијката не обезбеди тонско снимање и одржа рочиште

Кристијан Ландов
Тензично помина рочиштето каде Александар Василевски-Нинџа, осуден и сведок во предметот „27 април“, го тужи портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, за клевета. Причината е прес-конференција
Македонија

Сведокот Нинџа од „27 април“ осуден за помагање при бегството на осудените за прислушкувањето во Македонија

Кристијан Ландов
Александар Василевски-Нинџа, кој беше главен сведок за предметот „Организатори на 27 април“, доби нова затворска казна. Тој вчера е осуден на шест месеци затвор за
Македонија

И за Нинџа се бара помилување, заменик-министерот за правда не се согласува со сите предлози

Кристијан Ландов
Александар Василевски-Нинџа осуден за „27 април“ и сведок во предметот „Организатори на 27 април“, неофицијално е еден од затворениците за кого од затворот „Скопје“ во
Македонија

Миланов: Ќе поднесам жалба за притворот на Јанакиески

А1он
По одлуката на Основниот суд Скопје 1 Скопје со која беше одредена 30-дневна мерка притвор за ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, адвокатот Еленко Миланов
Македонија

Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски

А1он
Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27 април.