naum stoilkovski

Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Го знае ли Лукаревска Законот за ДДВ кој предвидува кривични и затвор за лажни податоци или и треба обука?

А1он
Уште колку јавни настапи и требаат на Сања Лукаревска да каже по кој основ утврдила висина на данок кај ОКИТНА и ХАНТ ОСОЈ, ако контрола
Македонија

Стоилковски: ВМРО-ДПМНЕ има прецизни решенија за прашањето со Бугарија, кои ќе бидат дел од изборната програма

А1он
ВМРО-ДПМНЕ има прецизни решенија за прашањето со Бугарија и тие ќе бидат дел од изборната програма, изјави денеска на прес-конференција портпаролот на партијата, Наум Стоиловски,
Економија

Стоилковски: Зошто Лукаревска не поднесе кривична пријава, туку фирмите ги става на листа на должници

А1он
Лукаревска преку УЈП признава дека им се случил криминал од над 22 милиони евра пред нос и дека ништо не преземале. Лукаревска јавно вели дека
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Ако се било фиктивно од кого и за што Лукаревска ќе наплаќа данок, освен ако не се тоа парите дадени за поврат на ДДВ?

А1он
Со исплата кон две фирми од УЈП буџетот е посиромашен за над 22 милиони евра, исплатени како поврат на ДДВ, а се работи за криминал.
Македонија

Демант од УЈП за тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ: Нема извршен поврат на ДДВ, даночните обврзници имаат даночен долг

А1он
Управата за јавни приходи преку соопштение демантира наводите и обидите за како што велат ширење на шпекулации од ВМРО – ДПМНЕ. Во продолжение целосната реакција
Македонија

Стоилковски: УЈП да каже како ќе наплати 12,2 милиони евра поврат на ДДВ, ако сопственикот на „Хантонос“ не постои

А1он
Продолжуваме со изнесување на вистината за криминалот тежок над 22 милиони евра, пари од УЈП извлечени преку поврат на ДДВ. Лукаревска не ја говори вистината
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Обезбедувањето можен учесник во напад врз контролната кула добива нов тендер со М-НАВ

А1он
Насилството во М-НАВ докажува дека СДС и ДУИ ниту расчистиле ниту ќе расчистат со бандитизмот. Чуварската фирма којашто не само што не спречи, напротив, им
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: ЕУ и НАТО загрижени за корупција во М-НАВ и за безбедност на небото, лажната проевропска коалиција СДС – ДУИ сакаше да инсталира партиски војник без квалификации за директор

А1он
Лажната проевропска коалиција СДС и ДУИ не престанува да ја срами и скандализира Македонија во меѓународните очи, со заштита и поддршка на партиските банди. Цела
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: За насилството во М-НАВ не е доволно само разрешување на директори, мора да има командна одговорност и лисици на раце

А1он
Петти ден лажниот европски фронт нема разрешница за насилство со квалификација „Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај“, затоа што директно се инволвирани партиските банди. Петти
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: ДУИ делеше „европски“ тупаници од име на т.н. европска коалиција, со скриена поддршка од СДС

А1он
ДУИ и СДС вчера си го покажаа лажното проевропското лице. Вчера ДУИ делеше европски тупаници од име на т.н. европска коалиција, со скриена поддршка од