naum stoilkovski

Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: На здравје новата коалиција и поддршка од СДС ДУИ и Левица за неспособноста на Данела Арсовска

А1он
На крајот на годината, на виделина излезе коалицијата Тачела, одговорни за хаосот во Скопје. Љубовта меѓу Данела Арсовска, СДС/ДУИ и Левица, вчера се разгоре против
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Во само еден ден нови 137 административци, а нема пари за студентски оброк и за лек за цистична фиброза

А1он
Почитувани во само еден ден расипничката власт објавува оглас за 137 вработувања на буџет, во администрација! Ова е показател за расипништвото и целосна забеганост. Во
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Ковачевски и Зечевиќ мора да одговорат дали Зарко Милошевски учествувал во нелегалното прислушување во 2015 година?

А1он
Продолжуваме со прашањата за Ковачевски и Зечевиќ за историјата, одговорноста и улогата на Зарко Милошевски во скандали и општествени потреси. Ковачевски и Зечевиќ мора да
Македонија

Стоилковски: Билансната картица на ЈСП го потврдува долгот од 1.5 милиони евра кон приватните превозници

А1он
Билансната картица на ЈСП од 01.01.2022 до 30.11.2022 година го покажува вистинскиот долг на ЈСП кон приватните превозници рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

Стоилковски: Дали се пристигнати автобусите за договорениот превозник од Бугарија на кој Арсовска и Ковачевски сакаат да го дадат приватниот транспорт во Скопје?

А1он
Ниту по 48 часа нема одговор од градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска на поставените прашања. Ниту пак има одговор на хаосот. А, хаосот е
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали Ковачевски и Арсовска договарале провизија на средбата од набавката на нафта од фирма на пратеник од власта?

А1он
Резултат на тајните средби на Ковачевски со Данела Арсовска е целосен колапс на сообраќајот во Скопје денеска. Јавниот превоз крахира, скопјани се нервозни, а причината
Економија

Стоилковски: РЕК Битола во вештачка кома, наместо да произведува и продава струја, 20 милиони евра се дадени за увоз

А1он
Грејната сезона е во ек, а РЕК Битола работи само со еден блок. Васко Ковачевски излажа дека од 15 ноември ќе работат трите блока. Поточно
Македонија

Стоилковски: Каевски е паразит од Агенција за млади и спорт, па паразит во Собрание

А1он
Паразитот Дарко Каевски вежба за портпарол во опозиција. Каевски е паразит од Агенција за млади и спорт, па паразит во Собранието вели во реакцијат на
Економија

Стоилковски: Железницата во кома, 10 милиони денари годишно за директорите

А1он
Македонски железници, акционерско друштво во државна сопственост, е дел од колачот за делење на менаџерски позиции и за високи директорски плати. Македонски железници има седум
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски за тужбата од Нинџа: По оваа логика, Русковска му ја загрозила безбедноста

Кристијан Ландов
Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека немало нормални услови за денешното судење да се одржи, а по рочиштето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27