Приведени Александар Василевски – Нинџа и Блаже Петровски

Од:

Полицијата денеска ги привела Александар Василевски Нинџа и Блаже Петровски, вработен во Шесттата управа во МВР, а суспендиран поради настаните во Собрание од 27 април.

На Петровски, како што неофицијално се дознава му било одземено службеното оружје, а кај него бил пронајден приватен револвер, наполнет со муниција, што е спротивно на законот.

Тие биле сопрени со возило „Мерцедес“ кај ОУ „Стив Наумов“ во Автокоманда.

Би можело да ве интересира

И за Нинџа се бара помилување, заменик-министерот за правда не се согласува со сите предлози

Кристијан Ландов

Миланов: Ќе поднесам жалба за притворот на Јанакиески

Сандра Бошковска