m-nav

Македонија

Серија пропусти во вработувањата во М-НАВ констатирал Инспекторатот за труд

А1он
Државниот инспекторат за труд по барање од Владат изврши вонреден испекциски надор во кој посебен акцент бил ставен на законитоста на постапките за вработување по
Македонија

М-НАВ со ново раководство, Милан Кораќ претседател на Управниот одбор

А1он
Нацоиналниот оператор за воздухопловна навигација М-НАВ и официјално доби ново раководство по инцидентот на 4 јануари годинава со упад во објектот и напад на вработени.
Македонија

АЦВ подготви 11 задолжителни мерки за М-НАВ, прекршочни платни налози за фирма и лица

А1он
Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ) го подготви прелиминалниот извештај од вонредниот надзор по инцидентот во националниот оператор за воздухопловна навигација во делот на обезбедувањето. Изготвен
Македонија

Мерката домашен притвор кај еден од „тепачите“ во М-Нав сменета во затворски

А1он
Откако на сите учесници од инцидентот во М-НАВ им беше определен домашен притвор стигна известување дека кај еден од учесниците таа мерка се заменува со
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Нема разрешница за упадот во М-НАВ, власта ги спасува бандитите на ДУИ

А1он
По две недели уште нема разрешница за упадот во М-НАВ, власта ги спасува бандитите на ДУИ, реагира преку соопштение ВМРО-ДПМНЕ. „Од директори од ДУИ, до
Македонија

Османи: Сестра ми работи во М-НАВ веќе 15 години, за критериумите прашајте ги таму

Сестра ми работи во М-НАВ веќе 15 години, или 12 години пред јас да станам министер за надворешни работи, вели Бујар Османи откако во јавноста
Македонија

Седница на Надзорниот одбор на М-НАВ за смена на раководството

А1он
Надзорниот одбор во националниот давател за воздухопловни услуги М-НАВ денеска на седница закажана за 13:30 часот треба да ги разреши претседателот на Управниот одбор Фахрудин
Македонија

Ковачевски: Министрите чии роднини работат во М-НАВ си даваат ставови, не можам да им бидам портпарол

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека ставовите за вработувањата во М-НАВ му се принципиелни, но не сакаше да ги коментира фамилијарните врски на вработени во македонската
Македонија

Николовски за внукот кој работи во М-НАВ: Се работи за највисоко стручен кадар, треба да се бориме таквите да ги задржиме дома

Александар Тодески
Треба да се мотивираат младите, Македонците кои се успешни да останат во Македонија, а не да заминат во странство, рече министерот за земјоделство Љупчо Николовски,
Македонија

Томовска: Во координација со финансиската полиција ќе одлучиме дали инспекцискиот надзор во М-НАВ ќе се прошири

А1он
Директорката на Државен инспекторат за труд, Весна Томовска информираше дека е извршен надзорот во М-НАВ согласно владината одлука, а со оглед на тоа што станува