Таткото на Вања повторно дава исказ пред обвинител

Од:

Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска повторно дава исказ пред обвинител, потврдуваат од Обвинителството.

Судија на претходна постапка вчера му одреди 48 часовен притвор како осомничен дека бил инволивран во киднапирањето на неговата ќерка, односно како човек кој на Љупчо Палевски – Палчо му давал информации за движењето на Вања и нејзините дневни рутини.

Ѓорчевски до сега нема признаено вина, иако тројцата обвинети кои веќе се во притвор пред обвинителството кажале дека тој бил лицето кое ги давало информациите.

До сега, иако се завшрени обдукциите врз телата на 14 годишната Вања и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски, резултатите уште не се дадени во обвинителството.

Би можело да ве интересира

Таткото на Вања бара да биде пуштен од притвор – Фетаи е против, Апелација одлучува

Крај на драмата во Германија: Полицијата уапси лице по кое трагала 25 години

А1он

Полициска акција во Германија, патник во воз носи експлозив

А1он

Малолетно лице прободено со нож

А1он

Обвинителот Џељаљ Бајрами e избран за претседател на Комисијата за изборни нерегуларности

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога