avtomobil

Економија

Корона-кризата ќе ја преживеат само 10 производители на автомобили

А1он
Кризата со коронавирусот ќе придонесе за забрзување на „природната селекција“ и на светскиот пазар ќе преживеат само 10 производители на автомобили, смета консултантската компанија „Аликс
Македонија

Битолчанка добила „порака“ на автомобилот во Лептокарија

А1он
Оштетен автомобил во Лептокарија, Грција со испишување збор на предниот и задниот дел на каросеријата, регистрирало МВР. Како што се дознава од билтенот на полицијата,