povreden vozac

Македонија

Повреден возач откако излетал со автомобилот од пат

А1он
На 31.8.2022 во 8.10 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на „Владимирска крстосница“, патничко моторно возило „фиат пунто“ со
Македонија

Возач на „форд“ повреден во голема сообраќајка близу Прилеп

А1он
На 26.8.2022 во 13 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило “фиат“ со
Македонија

Возач од Валандово повреден во сообраќајка кај Градско

А1он
На 16.8.2022 во 19.20 часот во полиција е пријавено дека на автопатот Скопје – Неготино, после клучка за Градско, се случила сообраќајна несреќа помеѓувозило „фолксваген“,