Повреден возач откако излетал со автомобилот од пат

Од:

На 31.8.2022 во 8.10 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на „Владимирска крстосница“, патничко моторно возило „фиат пунто“ со штипски регистарски ознаки управувано од С.С.(62) од Берово, излетало надвор од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Би можело да ве интересира

Почина дете откако мина осум часа во врел автомобил

Горан Наумовски

Искршен автомобилот на Митева од ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Падна возило во река во Прилеп – спасени две лица

А1он

ЕП забрани продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод

Возач на „форд“ повреден во голема сообраќајка близу Прилеп

Кинеска провинција забранува продажба на автомобили со фосилни горива, ќе промовира електрични возила

А1он