Возач од Валандово повреден во сообраќајка кај Градско

Од:

На 16.8.2022 во 19.20 часот во полиција е пријавено дека на автопатот Скопје – Неготино, после клучка за Градско, се случила сообраќајна несреќа помеѓувозило „фолксваген“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Е.Д.(53) од Валандово и товарно возило „рено“, со полски национални ознаки, управувано од З.Р.(49) од Полска.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.Д., констатирани во Општата болница во Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај