Возач на „форд“ повреден во голема сообраќајка близу Прилеп

Од:

На 26.8.2022 во 13 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило “фиат“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Л.(26) од Прилеп, патничко моторно возило “голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Ш.(58) од с.Лажани-прилепско, патничко моторно возило “пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(21) од Прилеп и патничко моторно возило “форд“, управувано од Е.И.(27) од с.Дебреште.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Е.И., констатирани во Градската болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај